Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś dobrego i niedrogiego hosta pod serwer Minecrafta. Serwer będzie dla paru znajomych i zależy mi na tworzeniu backupa, ustawianiu starszych wersji Minecrafta, możliwości wgrywania podstawowych pluginów tzn. na /tpa, /sethome, /register, /spawn Dodatkowo przyda się plugin Jobs. W marcu zakupiłem serwer na 3 miesiące na enderchest.pl i dobrze się sprawował gdyby nie to, że strasznie ograniczał mnie viewdistance. Irytujące to było, gdy zakres renderowania mapy był bardzo słaby (widoczność na jakieś 30-40 klocków). Budżet do 30 zł.
#grajzwykopem #minecraft #minecraftzwykopem #gry
  • 9
  • Odpowiedz
@FLUXX: Ostatnio jak się ze znajomymi bawiłem w MC to też stawialiśmy na enderchest i nie wiem o co chodzi z tym zasięgiem renderowania bo można go sobie ustawić tak jak na każdym innym hoscie - od 2 do 16 chunków. Wiadomo im większy zasięg rysowania tym większe użycie procka i ramu ale u nas na serwerze grało w szczycie 8 osób jednocześnie, zasięg był ustawiony na 16 i ścinki mieliśmy
NjeMjetek - @FLUXX: Ostatnio jak się ze znajomymi bawiłem w MC to też stawialiśmy na ...

źródło: comment_yaaRvFQy4xF37l4mjwHZQ8wfTy7bhGtu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NjeMjetek: No widzisz, u mnie grały 3-4 osoby jednocześnie i zużycie procka było minimalne nawet przy ustawieniu viewdistance na maksimum. Mi zależy na tym, by gra na serwerze wyglądała jak na singlu przy ustawieniu renderowania na FAR. Lipnie się eksploruje świat mając ograniczoną widoczność - to mnie właśnie irytuje. Dodatkowo miałem Dynmapa wgranego, jako tako działał. Sporo zasobów zżerał, lagów nie powodował, ale czasami się wysypywał.
  • Odpowiedz
@FLUXX: Jak ktoś z was ma zewnętrzny adres IP to możecie postawić sobie taki serwer u kogoś w domu np. na jakimś starszym komputerze, OrangePi albo nawet na starym telefonie (w większości przypadków z Androidem; tutaj trochę kombinowania niestety). Jak nie macie to najprościej po Hamachi (za darmo do 5 hostów, czyli 1 serwer + 4 osoby, ewentualnie 5 osób jeżeli będziesz grał na tym samym komputerze co stoi serwer) i
  • Odpowiedz
@FLUXX: To na żadnym serwerze tego nie osiągniesz, przynajmniej na nowszych wersjach. Render distance dla serwerów jest ograniczony do 16 co bodajże jest ustawieniem medium w kliencie. Być może są mody które to zmieniają ale z vanilii więcej nie wyciśniecie.

@Mikoma: Taki serwerek o jakim mówimy to koszt ~ 10 złotych za 30 dni - 1x 3,5GHz, 3,5GB ram i 2GB SDD - i wspólnie z kumplami doszliśmy że nie
  • Odpowiedz
@FLUXX: Coś co znalazłem na temat render distance

Its hardcoded in the server. You could edit it, but it would take FOREVER to load up.

32*32*4
The server is sending 4096 chunks to the client...
10*10*4
Normally it sends only 400 chunks.
  • Odpowiedz
@NjeMjetek: Nawet nie mówiąc już o tym renderowaniu na FAR (skoro to nieosiągalne) , to chociaż żeby się w miarę to jakoś renderowało, a nie jak na tym Enderchescie (,)
  • Odpowiedz
@FLUXX: Jest jeszcze ZeroTier ale przyznam się szczerze, że znalazłem tą usługę dopiero przed chwilą. Za darmo pozwala na stworzenie sieci VPN ze 100-ma użytkownikami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz