Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Zakaz palenia węglem.


@cxnmlhuipwetr: ale super! teraz wszyscy biedni ludzie zafundują sobie ekologiczne piecyki z certyfikatem unii europejskiej i będą płacić ekstra za śmierć z wychłodzenia.

@Troester: no nie, lepiej żeby przez garstkę ludzi, których nie stać na piece całe miasto zgniło na raka.

Poza tym wdrożono cały program dopłat do wymiany pieców, więc nie pierdziel.
Jedyne miasto w pl które robi coś w związku ze smogiem


@bzikmik: Tak, robi. Robi mnóstwo akcji proekologicznych, które są zawracaniem rzeki łyźką, a jednocześnie pozwala dweloperom na blokadę korytarzy powietrznych.
@NapalonyEdward: szkoda tylko, że dba o wybrane dzielnice, a w innych nic nie robi.

A co do deweloperki to polecam zapoznanie się z licznymi artykułami, np https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/urzad-miasta-krakowa-wydal-431-pozwolen-na-budowe-niezgodnych-ze-studium/, wychodzą ciekawe kwiatki.

W przeciągu ostatnich czterech lat wydano 431 pozwoleń na budowę niezgodnych z zapisami studium. Tam gdzie urzędnicy w dokumentach zapisali powstanie zieleni, w rzeczywistości wyrosły bloki. Tak było w przypadku osiedla Avia w Czyżynach, na osiedlu Bohaterów Września tuż obok Plant
@putli: Jak dla mnie to juz nie jest smieszne. Jak jedyna rekacja ludzi bedzie smieszkowanie w internecie to widzimy sie wszyscy za 10 lat na onkologi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piszę to z autobusu ktorym probuje dojechac z Bonarki na Kleparz ale oczywiscie całe Aleje #!$%@? a w autobusie tłok.

Patrzac na zewnatrz mijam szyldy wyborcze z napisem "Koniec korkow w Krakowie" - no #!$%@? ciekawe niby
no nie, lepiej żeby przez garstkę ludzi, których nie stać na piece całe miasto zgniło na raka.

Poza tym wdrożono cały program dopłat do wymiany pieców, więc nie pierdziel.


@staryhaliny: czyli nagle okazuje się, że jedynie garstka ludzi jakimś sposobem daje raka całemu miastu

a te dopłaty to z czyich pieniędzy, jak sądzisz?
@Troester: Nie. Okazuje się, że garski ludzi nie stać na piece i niektórzy postulują, żeby z ich powodu zrezygnować z całego programu zakazu używania pieców-kopciuchów.

PROŚBA: Nie przekręcaj moich słów i nie wyciągaj nieuzasadnionych wniosków.

a te dopłaty to z czyich pieniędzy, jak sądzisz?

Z lokalnych danin publicznych. A jaki jest problem? Wolę się składać na wymianę pieców w mojej okolicy niż np. sponsorować ogólnopolską propagandową tubę w formie abonamentu RTV.
@staryhaliny: wiesz, ja nie jestem z tych co popierają jakiekolwiek zakazy bo wiem jak one działają w praktyce. poza tym to są pozorowane działania starego dziada, który powinien odejść na emeryturę

Z lokalnych danin publicznych

a co to są lokalne daniny publiczne? nieźle to ująłeś.

też nie jestem fanem publicznej telewizji finansowanej z ogólnokrajowych danin publicznych.

Jacek Majchrowski to jedyny polityk który dużo zrobił dla likwidacji smogu.

beka