Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #dom #budowlanka #budownictwo #kredythipoteczny #kredyt Hej Mirki! Jestem na etapie kupna mieszkania w stanie deweloperskim i zastanawiam się jaką kwotę będę potrzebował, aby wykończyć mieszkanie 60m^2 3 pokoje.

Czy ktoś z was ostatnio wykańczał mieszkanie i może napisać jakiej wielkości są to kwoty? Mieszkanie będzie w normalny standardzie, gdzie będę brał produkty w dobrym stosunku cena-jakość, raczej minimalistycznie, trochę oświetlenia LED i tyle.. :)

Ile powinienem pieniędzy szykować? 50 tyś, 70 tyś zł ? więcej ?
  • 6
@albertnowak: 50 tys. to by było albsolutne minimum i rzeczy z niższej półki. Myślę, że trzeba liczyć ok. 80-90 tys. ale dużo zależy od tego czy: sam będziesz coś wykańczał czy zlecał wszystkie roboty, kuchnia na wymiar czy nie, jakie AGD, czy uwzględniasz też jakiś dodatkowy zakup RTV do pokoju dziennego itd.
@Gonzzo @jupiter44 Dzięki za odpowiedz. Jaka część z tych kwot to cena robocizny fachowców? Jest to dla mnie o tyle istotne, gdyż rodzice i teściowie chcą w ramach prezentu ślubnego sfinansować całość prac wykończeniowych, lecz musze znać i tak całą kwotę, bo róznie bywa z teściami :)
@albertnowak: Przy taniej robociźnie fachowców (którzy kładli panele, robili gładzie, kładli płytki, malowali wszystko i montowali drzwi, resztę robiłem sam) i szukaniu raczej tańszych rozwiązań za 51 metrów wyszło mnie około 60 tysięcy złotych razem z meblami i sprzętem AGD.