Wpis z mikrobloga

Może źle myślę ale inteligenty dom jest fajny na pierwszy rzut oka ale sama idea jest przereklamowana i za mocno forsowana w miejsca gdzie nie jest potrzebna. Technicznie sam bym sobie to wszystko poskładał ale nie widzę sensu prócz tylko kilku rzeczy takich jak

- Sterowanie ogrzewaniem
- Sterowanie roletami (otwórz rano zamknij wieczorem)

i opcjonalnie:

- Sterowanie oświetleniem zewnętrznym
- Sterowanie bramą

I nawet nie wiem co jeszcze sensownego można dołożyć do takiego systemu. Bo i tak zapewne smartphone nie zawsze jest pod ręką i czasami po prostu leży sobie zupełnie gdzie indziej na biurku. Chętnie posłucham czy ktoś ma jakieś inne zdanie i potrafi mnie przekonać że to jednak ma sens i będzie realnie używane oraz wygodniejsze niż klasyczne sterowanie. Inna sprawą już jest bezpieczeństwo takiej instalacji.


#inteligentnydom #smarthouse #automatyka #automatykadomowa
  • 11
@Arveit: I tak i nie, bo ja muszę teraz to robić ręcznie bo nie lubię jak sąsiedzi widzą wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) i niech to robią same jak się ściemni lub o określonej porze, generalnie intelgientne domy są tak inteligentne jak włąściciel je zaprogramował

@cowboysfromhell: zgadzam się z tobą chodź sam nadużywam smartphone

@MilionoweMultikonto: Robot - odkurzacz fajna rzecz i fajnie gdyby nas ktoś
@bi-tek: sterowanie głosowe oświetleniem mi się bardzo podoba, używam często.
zamknięcie rolet gdy duży wiatr, zamknięcie okien gdy pada,
wyłączanie wszystkiego jak wychodzę z domu,
odłączanie części urządzeń jak blisko jest burza itd.
@bi-tek: Zdalne sprawdzanie stanu: drzwi, okien, palników gazowych, czujników dymu, żelazka, czajnika elektrycznego - gdy masz nerwice natręctw.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: całkowicie się zgadzam. Ale na wykopie nie znajdziesz poparcia bo ludzie tutaj nie myślą pod tym względem racjonalnie.
Tym bardziej że jest tutaj jakiś wykopek który agresywnie wciska swoje produkty. Ale nie potrafi udzielić rzetelnych odpowiedzi jak go zapytać.