Wpis z mikrobloga

Zepsułem mikser. Zgiął się wał chyba, pękł korpus przekładni, takie tam. Stresu moc.


Mikser Kenwood Chef Major Titanium, KMM020.

Wydaje mi się, że potrzebna cześć to ta: https://www.4kenwood.co.uk/major/major-gearbox-assembly-complete/product.pl?pid=1506016&path=345550&refine=gearbox

Nie wiem gdzie szukać instrukcji serwisowej, czy numerów części, może ktoś ma pomysł?

#agd #naprawiajzwykopem #serwisagd #kiciochpyta
tptak - Zepsułem mikser. Zgiął się wał chyba, pękł korpus przekładni, takie tam. Stre...

źródło: comment_JbWzSiGFtOaD0hgIcUkAK2FMNdEAZpBv.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@JackCinch: dzięki, tak, to ta sama cześć co dałem link. Zamówię wieczorem.
Udało mi się rozkręcić całość. Główne uszkodzenie to deformacja końcówki wału napędowego do maszynki do mięsa, a także pęknięcie korpusu, więc smar się rozlał trochę. Udało mi się odblokować tę końcówkę w korpusie, więc poza nią mogę korzystać z miksera aż przyjdzie nowa przekładnia.

Notabene fajna konstrukcja tego miksera, bardzo serwisowalna. Gdybym miał warsztat, kupiłbym części za 100 zł
  • Odpowiedz
@tptak: Ja naprawiałem już dwa razy ekspres do kawy De’Longhi, który to właściwie można złożyć od podstaw korzystając z części dostępnych w internecie. Szczotki w silnikach od małego AGD też są zwykle łatwo dostępne.
Czasami ciężko jest znaleść instrukcję serwisową ale wtedy ratować można się rysunkami złożeniowymi z google.
Powodzenia!
  • Odpowiedz
@JackCinch: zły jestem tylko na siebie bo biały jak ugotowany i nie wiem kiedy będę mógł zmielić. Mam nadzieję że do środy uda się im dostarczyć.
  • Odpowiedz