Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? jak ktoś z moich znajomych pójdzie do knajpy i zje ramen. Wrzuca potem zdjęcie ramenu z jakimś głębokim podpisem typu:

rAMEN
Ramen to życie...
Dla ducha i ciała

Nie wiem skąd przekonanie że ramen to coś mistycznego xD przecież to jest rosół. To tak jakby jakiś Jose z Meksyku jadł krupnik i był przekonany że karmi swoją dusze xD

#gotujzwykopem #ramenboners #heheszki #takaprawda #jedzenie
Pobierz C.....a - Zawsze mnie #!$%@? jak ktoś z moich znajomych pójdzie do knajpy i zje ramen...
źródło: comment_Hg4L6TKIz5yOygUemUdtgK3zGDsE0cGP.jpg
  • 70
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GdzieJestBanan: ale czytaj dokładnie. Jest szybki w wydaniu ale długi we wcześniejszym przygotowaniu. Tak jak pizza. Jak masz już wyrośnięte ciasto, pocięte składniki i nagrzany piec to całość to 5 minut.
@kluen: Mea culpa, skupiłem się tylko na tym długim przygotowaniu. Nawet pisząc tamten komentarz miałem w głowie obraz japońskiej szybkiej wydawki ( ͡ ͜ʖ ͡) Uznajmy, że to jakieś chwilowe zamroczenie bo w międzyczasie czytałem ostatni wpis Kvoki i jakoś mi to namieszało w głowie wyraźnie.
@kluen: no nie do końca w Japonii ramen jest takim zwykłym jedzeniem. Polecam dokument "Ramen Heads", jest dość sporo ludzi zakręconych na temat ramenu, Japończycy zagranicą też są w stanie zrobić dużo, żeby znaleźć dobry ramen, także dorabianie filozofii do ramenu wcale nie jest domeną tylko Polaków czy Europejczyków na kacu ;)
@szwedes: dobrze, ale jest to tylko pewna grupa ludzi, większość traktuje to jako zwykły szybki posiłek, amerykanie by to nazwali comfort food. W Europie też znajdziesz maniaków pizzy, czy w USA freaków BBQ czy burgerów
@szwedes: a jaka jest skala tego zjawiska? Bo np kupujac sushi na jakimś targu rybnym w Japonii dostaniesz po prostu michę z ryżem i ryba. Nikt nie przykłada wagi do tego, czy ryba nie wychodzi za brzegi ryżu albo czy ryż jest idealnie zlepiony. To jest szybkie i proste danie. A pewnie tez jest grono Japończyków, którzy szukają w Europie sushi przypominającego im jak najbardziej to rodzime.
@JulienSorel: @kluen: no tak samo w Polsce skala zjawiska jest mała, ludzie, którzy podniecają się ramenem to jakiś promil całego społeczeństwa. Rameny w Warszawie są robione przez pasjonatów dla pasjonatów albo nuworyszy, którzy to wrzucają na insta, ale chyba wasz feed nie jest #!$%@? zdjęciami ramenów od 100 osób codziennie xD