Wpis z mikrobloga

#komputery #ultrabook

Witam. Chciałbym prosić was o pomoc w dobrze ultrabooka.

Problem jest w tym, że w ogóle nie mogę się w tym połapać bo produktów jest za dużo, nie znam też w ogóle rynku komputerów przenośnych. Nigdy nawet żadnego nie miałem.
Budżet 3K to raczej górna granica ale wolałbym taniej. Jeżeli nie opłaca się do czegoś dopłacać to schodzimy z ceną.

Zależy mi na tym aby był metalowy, cienki. Dobra matryca, głęboka czerń, duża jasność, nasycone bogate kolory tak lekko do przesady nawet. Wielkość nie mniej niż około 15 cali i jak najwęższe ramki. Automatyczna regulacja jasności.
Dysk SSD oraz miejsce na montaż talerzowca lub z talerzowcem na pokładzie. Chyba że duży SSD tak od 512GB, ale to wtedy budżet na bank przekroczy. Trochę mi się to gryzie bo obecnie na PCecie mam zajętę 2.5TB miejsca a skoro ultrabook ma zastąpić pceta... nie mniej mogę dyski z PCeta traktować jako pamięć przenośna która leży w domu bo z większości tych danych nie korzystam na codzień.
Najlepiej dysk firmy intel bo on jako jedyny ma jakieś zabezpieczenie hasłem i wszystko jest zaszyfrowane. Z tego co kiedyś kiedyś czytałem. Bo tak, dane będą zaszyfrowane i chce aby to było zrobione dobrze, a nie w stylu bitlocker czy jakimś innym zewnętrznym oprogramowaniem. A dyski intela mają w sobie jakieś fizyczne szyfrowanie gdzie odpalasz sprzęt i musisz podać hasło, jeszcze przed Postem w ogóle. Nie mniej nie orientuje się do końca, także tutaj też jestem otwarty na sugestie.

Wyjście HDMI, bluetooth, wyjście słuchawkowe, USB tak 2 porty to minimun, lepiej więcej. Wifi 5ghz, Jakiś czytnik lini papilarnych czy coś w ten deseń.. porty na czytniki kart SD też mile widziane chociaż z tego co się orientowałem producenci po kolei wszystko wywalają, ale przydałoby mi się to. Korzystam często a adaptery do USB bardzo często leca.
RJ45 też bym chciał mieć.. bo 300mbit po wifi nie pociągnę, czytałem o jakiś laptopach że to złącze jest w stylu transformers i się tak wysuwa i rozkłada będąc na zewnątrz grubsze niż laptop sam w sobie.
Chyba że są jakieś adaptery do USB.

Wydajność.. minimun 8GB pamięci ram, mile widziane więcej.
Procesor, żeby był wydajniejszy niż Athlon x4 620 z 2009r. Zwłaszcza w jednowątkach. jednak bardziej patrzę na ryzeny które już są dostępne w laptopach, z racji że intele po pierwszym core i mają jakąś ogromną dziurę bezpieczeństwa też było o tym głośno.
Grafika zintegrowana bo grać nie będę.