Wpis z mikrobloga

k-------a o 22 wpadłem na pomysł wgrania custom romu na androida. Jest 2:30 i próbuje wskrzesić telefon, o 7 wstaje do roboty xd
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwakk: telefonu z androidem. Kupiłem Model (flagowiec) polecony przez społeczność tagu #android (50 komentarzy 100+ plusów, a to było dobre 3 lata temu). Po roku telefon mulił niesamowicie, dowiedziałem się że to wina nakładki producenta, też od ludzi z tagu.

Po wgraniu 4 custom romów (jeden nie miał smsów, drugi zrywał wi-fi, trzeci nie umiał puszczać spotify w tle) ostatni restartował telefon codziennie, spytałem czy to nirmalne.

Dostałem info, że tak już jest że telefon zmienia się co roku, maks dwóch na nowy, bo postęp. Podstawowe funkcje telefonu przestawały działać, bo
  • Odpowiedz
Takie uroki telefonów z Androidem, które maja już swoje lata. Gdybyś kupił teraz jakiś ogarnięty model z Androidem, raczej na pewno nie uswiadczyłbyś tego typu problemów :


@piwakk: Kupiłem flagowca z androidem tydzień po premierze i rok później działał jak g---o :)

raczej na pewno


czyli mam dać 4k za telefon i raczej na pewno będzie spoko za rok? XD 3 Lata temu kupiłem swój obecny telefon za 2500 i
  • Odpowiedz
@kadnUxpRWWKmmJnkjLbPcs: wszystko zależy od producenta. Taki Samsung ma tendencję do szybkiego mulenia. Huawei czy Sony od jakiegoś czasu robią tel które wytrzymają te 2 lata naprawdę płynnie. Z wyjątkiem snapchatow i innych takich social pierdół, bo tego nikt nie optymalizuje nigdy.
  • Odpowiedz
na nowych tel tak, ale to są pierwsze aplikacje po których widać wiek smartfona.


@sTreeTu: 3 letni telefon

Co roku nowego andka wgrywam na customie, na swoją 5 letnią xperię Z i złego słowa nie mogę powiedzieć. Teraz android 8.1 na tak starym telefonie i działa wszystko w 100%, polecam ten stan ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DarkOfca: mój działa bez problemu od 3 lat,
  • Odpowiedz
@DarkOfca: ja swoją Zetke ostatnio odkurzylem (RR 7.1) to jednak po przesiadce z Honora 9 brakowało jej ramu, Facebooka i messengera musiałem mieć lite, no i ekran z aparatem już wypadaja słabo :/
  • Odpowiedz