Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chyba "pałka się przegła". Odkąd pamiętam miałem problemy z siostrą, problemy objawiające się tym iż gdy coś było jej potrzebne, wtedy była milutka i przyjemna, Natomiast w przypadku odmówienia jakiejś prośbie z mojej strony, włączał jej się manipulator mode i zachowywała się jak totalna sucz, agresywnie i manipulatorsko, starając się uderzyć werbalnie w jakikolwiek mój czuły punkt, byle by zabolało jak najmocniej. Minęło x lat, jestem na 4 roku studiów, dobrze zarabiam dość jak na ten wiek. Ona zaczęła pierwszy rok studiów, więc starałem się jej jakoś pomagać finansowo, czy to teraz na studiach czy przy maturze finansując książki czy jakieś pierdoły. Od czasu do czasu dostawała jakieś upominki ode mnie, ogólnie starałem się zachowywać jak człowiek. Ale po dzisiejszej kłótni miarka się przebrała, mam dość.

Moi rodzice to dobrzy ludzie, sądzę że dobrze mnie wychowali, ale całkowicie nie potrafią wychować jej. Pozwalają jej na zachowania opisane wyżej, a gdy ja na te zachowania w stosunku do mojej osoby nie pozwalam sobie i reaguję gwałtownie, to ja jestem tym złym. Skoro tak, to niech tak będzie. Wychodzę z założenia że ludzie potrafią się zmieniać, ale chyba nie ona. Nie mam po prostu już cierpliwości aby dłużej znosić takie manipulatorskie zachowanie. Sądzę więc że powinien po prostu zerwać z nią kontakt, lub ograniczyć go do minimum przynajmniej. I tu pytanie, o to czy to dobry pomysł, a jeśli nie to czy ewentualnie macie jakiś inny?

Uprzedzająć pytania: tak, starałem się rozmawiać o jej zachowaniu do mnie kulturalnie jedynie wtedy gdy czegoś potrzebuje z nią, czy to z rodzicami. Nic to nie daje, cytując "Ona już taka jest i jej nie zmienisz". Skoro jej nie zmienię, to nie widzę sensu dalej ciągnąć tego #!$%@? i się męczyć

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok

Ograniczyć/zerwać kontakt?

  • Tak 94.4% (34)
  • Nie 5.6% (2)

Oddanych głosów: 36

  • 2
  • Odpowiedz