Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon: no bo szczerze co takiej podać ? do 3 miesiąca życia najlepiej nic, później paracetamol jeśli njest gorączka. W tym syropie oprocz wyciągu glukozow-fruktozowego masz czosnek i chyba maline, więc jeśli Ci to przeszkadza, sam możesz rożowej przygotować coś naturalngo na przeziębienie, taki syrop z cebuli.
@Pan_Slon: żeby wasze dziecko na dzień dobry miało cukrzycę chyba. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak u ciężarnych, czy nie za ciężkie, ale czosnek + mleko + miód na noc i powinno przejść jeśli infekcja się dopiero rozpoczyna. Echinacea jest też podobno dobra na przeziębienia, ale nie wiem czy ciężarne mogą stosować.
@Pan_Slon: Herbata z imbirem, miodem i cytryną (tylko miód dodać jak herbata przestygnie) albo mleko z czosnkiem i miodem, ewentualnie syrop z cebuli. Herbatę z imbirem piję właściwie całą ciążę (imbir ma też właściwości przeciwwymiotne) i nie złapałam ani jednej infekcji. W pierwszym trymestrze nie można brać nic właściwie, a te wszystkie prenaleny to o kant dupy można rozbić. Najważniejsze żeby nie doprowadzić do wysokiej gorączki. A jakie żona bierze witaminy
@eoeoeo: miodu nie można podawać dzieciom do co najmniej 1 r.ż. ze względu na to, że jest silnym alergenem. W ciąży jak najbardziej można jeść miód. Nie można jeść jedynie surowego mięsa, ryb, jajek.
@Pan_Slon: cóż - problem w tym ze nikt nie przepisze kobiecie w ciąży niczego innego, bo żaden koncern farmaceutyczny nie podejmie się badania leków na takowych kobietach. Przerabiałem to przez 2 ciąże żony. Już lepiej stare, domowe sposoby - syrop z cebuli, miodek, czosnek z masłem itp.