Wpis z mikrobloga

czy wycięcie raka to też morderstwo? Zanim nie wykształci się układ nerwowy, ten zlepek komórek nawet nic nie czuje, więc gdzie ten problem?


@Lucifer_vult_animae_tuae: Czyli jeśli ktoś jeszcze nic nie czuje, to można go pozbawić życia? A jeśli czuje, ale jeszcze nie mówi? Albo mówi, ale tylko ma ma ma?
  • Odpowiedz
bagatelizujesz i mieszasz.


@Lucifer_vult_animae_tuae: nie, udowadniam że czucie nie jest żadnym kryterium początku życia.
W ogóle w erze nowoczesnej medycyny kwestia początku życia jest dawno rozstrzygnięta.
Wszelkie dywagacje typu "jeszcze nie czuje" "jeszcze nie widzi" to tylko szukanie uzasadnienia dla czegoś, co moralnie nie ma żadnego uzasadnienia.
  • Odpowiedz
@avicenna: poczuje. Układ nerwowy zareaguje, impulsy popłyną. #!$%@? porównanie.


@Lucifer_vult_animae_tuae: Biorąc pod uwagę prędkość kuli i odpowiednio duży kaliber nic nie poczujesz, jak rownież przy dekapitacji, podczas której będziesz mógł nawet na swoje ciało rzucić okiem przez kilka sekund. Wracając, jakim jest argumentem to, że dziecko zostanie zabite bez czucia? Żadnym. Wymordujmy połowę populacji bo mamy przeludnienie, tylko potraktujmy ich najpierw czymś otumaniającym lub paraliżującym, gdy nic nie
  • Odpowiedz
@Boleczek:

Biorąc pod uwagę prędkość kuli i odpowiednio duży kaliber nic nie poczujesz,


Czucie to odpowiedź układu nerwowego, szereg impulsów które przez niego płyną. Jeśli odetniesz głowę, to impulsy dalej będą, nawet jak odstrzelisz jedną
  • Odpowiedz
Czucie to odpowiedź układu nerwowego, szereg impulsów które przez niego płyną. Jeśli odetniesz głowę, to impulsy dalej będą, nawet jak odstrzelisz jedną półkulę.


@Lucifer_vult_animae_tuae: Sory że się wtrącę.
Czucie, widzenie, słyszenie to wrażenia powstające w naszym mózgu, gdy sygnał dotrze z obwodowego układu nerwowego. Inaczej mówiąc, jeśli sygnał nie zdoła dotrzeć do mózgu, to nic nie "czujemy", "słyszymy", "widzimy".
To ty poczytaj sobie o układzie nerwowym.
  • Odpowiedz
@8848npm: czyli wg ciebie zapłodniona komórka jajowa to już jest człowiek tak? A to że ponad połowa komórek się nie zagnieżdża to też wiesz? W takim razie ponad połowa ludzi umiera zanim się rodzi, więc czy jedna aborcja na kilkaset ciąż naprawdę coś zmienia?
  • Odpowiedz
Lepiej zostać wyskrobanym jak się nic nie czuje, niż urodzić się, i obudzić się w jednorazówce w koszu na śmieci.

@Lucifer_vult_animae_tuae: Myślę że najlepiej nie zostać wyrzuconym. Patrząc na twoje podejście do osób nie uważających zapłodnionej komórki jajowej za człowieka, jako osób, których konglomerat inteligencji jest niebotycznie wysoki w porównaniu do średniej. Czemu oddają się tak iście zwierzęcej kopulacji, która niczemu nie służy, jeżeli te jakże światłe osoby nie potrafią
  • Odpowiedz
zapłodniona komórka jajowa to już jest człowiek


@Lucifer_vult_animae_tuae: Nie ma lepszego, jednoznacznego momentu początku człowieka.
Że część z nich sama obumiera to zwykły czynnik losowy.
To tak jakby powiedzieć, zabijajmy chorych na grypę, bo część z nich i tak sama umiera.
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: Pokaż mi moment, w którym zmieniłem temat.

Myślę, że podałem konkret, supinowałem twój sposób myślenia w celu dowiedzenia się jakie poglądy prezentujesz w dziedzinie brania odpowiedzialności.

Nie usuniemy ze świata śmierci nienarodzonych dzieci, ale znów przypuszczam że nie jest to powód żeby nie zmniejszać ich ilości. Przecież nie możemy za powód kradzieży czy zabójstwa uznać tysiące spraw o podobnym charakterze(nie przebiegu!!).

Wracając do argumentu z czuciem, myślałem że wszystko
  • Odpowiedz
Jest, zagnieżdżenie. Po zagnieżdżeniu gro takich komórek dorasta do stanu płodowego bez większych komplikacji.

No i nikt nie obumiera. Poczytaj lepiej o zapłodnieniu.


@Lucifer_vult_animae_tuae: Czy poczęcie, czy zagnieżdżenie, prosty wniosek jest ten sam: aborcja jest zabójstwem człowieka.
Cała reszta to szukanie uzasadnienia dla własnej wygody życiowej i zagłuszanie sumienia.
Wiem o biologii człowieka więcej niż ty co ci wyżej udowodniłem, więc z całym szacunkiem nie odsyłaj mnie żebym sobie poczytał.
  • Odpowiedz