Wpis z mikrobloga

Volvo S60 2.0T 2002 Automat.
Mam następujący problem. Gdy skrzynia jest w pozycji D i mam wciśnięty hamulec na postoju, np na światłach to auto wpada w wibracje. Podczas jazdy wibracje nie występują. Dodatkowo da się zauważyć że podświetlenie zegarów delikatnie pulsuje co jakiś czas, tylko na postoju z hamulcem. Skrzynia nie szarpie, nie ślizga się. Wiem, że mam górną poduszkę silnika do wymiany. To ona może być przyczyną czy bardziej skrzynia np konwenter?
Olej był wymieniany tydzień temu.

#volvo #volvofanclub #samochody #motoryzacja #pomocy #pomoc #mechanikasamochodowa
  • 22
Naprawiać skrzynię automatyczną czy wymieniać na używaną?

Tytułowy dylemat stawia sobie bardzo wielu użytkowników samochodów wyposażonych w skrzynie automatyczne. Postanowiłem na bazie doświadczenia w dość humorystyczny sposób przedstawić argumenty za i przeciw.
Naprawiać skrzynię automatyczną czy kupić używaną?

Tytułowy dylemat stawia sobie bardzo wielu użytkowników samochodów wyposażonych w skrzynie automatyczne. Postanowiłem na bazie doświadczenia w dość humorystyczny sposób przedstawić argumenty za i przeciw.

Naszą analizę opieramy na popularnym w Polsce samochodzie używanym
@jaroslaw_madry: Nie mam pojęcia czy był wcześniej zmieniany. Przebieg pewny 212K. Przed wymianą też tak było, ale tak naprawdę pojezdzilem nim chwilę po zakupie i od razu na warsztat oddałem. Mechanik powiedział, że olej był zabrudzony
@w3n5zu: jeszcze coś takiego znalazłem.

Uruchom pojazd i ustaw pozycję na D jedź z prędkością około 8 km/h i powoli zatrzymaj pojazd - powtórz około 10 razy
Na biegu jałowym wciśnij hamulec i zmień wybierak z pozycji N na D i przytrzymaj tak przez około 30 sekund, zwilnij hamulec i powtórz około 10 razy

Wypróbuję u siebie, może coś pomoże. Jest filmik ma YT, tylko że Volvo V40 i pomogło.
@Belmondawg: mam taką samą skrzynię jak w Twoim aucie i trochę doświadczenia z jej usterkami - zadam Ci parę pytań :) napisałeś ze podświetlenie zegarów pulsuje - czy w chwili wibracji/pulsowania podświetlenia spadają obroty silnika? Jak skrzynia zmienia biegi kiedy jest zimna, a jak po rozgrzaniu? Pojawia się jakieś szarpanie? Masz delikatne wibracje nadwozia podczas spokojnej jazdy 60-80 km/h po równej drodze? Jak auto przyspiesza od zera kiedy wciśniesz gaz -
@ni-hu-ja: Obroty nie spadają/nie falują. Szarpać nie szarpie, idzie wyczuć czasem kiedy zmienia bieg, ale nie ma żadnego szarpania czy pukania. Wibracje delikatne mam, ale dlatego że prawa półoś ma luz i niedługo zabieram się za wymianę. Auto ma moc, nic nie muli. Generalnie skrzynia nie wydaje żadnych nieprzyjemnych dźwięków, czasami ma zimnym przyszumi. Poza tymi wibracjami na postoju nic niepokojącego się nie dzieje.
Właśnie nie jest to ciągle, wibruje w identycznych odstępach czasu. A zegary losowo i przypadkiem to zauważyłem, jakbym nie ustawił maksymalnego podświetlenia to nawet bym nie zauważył. Podczas jazdy nie pulsują.