Wpis z mikrobloga

Będę się przymierzał do zakupu komputera z używanych podzespołów i tutaj pada pytanie: jak rozegrać zakup części by wypadło to najkorzystniej w kwestii kosztów a także pewności co do sprawności bebechów. Strzelam że droga kupna całego peceta złożonego przez kogoś pod siebie będzie tą mniej kosztowną bo ktoś chce się pozbyć całości na jeden raz więc urywa na cenie z każdego podzespołu i całe zestawy chodzą w lepszych pieniądzach ( znajomy kupił rok temu na olx za 1500pln taki zestaw - i5 6400, gtx1050ti, 16gb ram, ssd,hdd - imho dobry deal) . Druga opcją jest kupno każdego podzespołu z osobna na allegro/olx co wiąże się z tym że komputer będzie spersonalizowany idealnie pod moje oczekiwania bo mogę sobie dobrać te komponenty które mnie interesują ale nie to większe ryzyko że kupimy kota w worku w porównaniu do całego peceta który był w ciągłym użytku przed sprzedażą i jest sprawny. A może część rzeczy kupić nowe a część używane/z outletu/ze zwrotów autoryzowanego sklepu itp.? Którą drogę byście wybrali?
#pcmasterrace #informatyka #pytanie #kiciochpyta #pc #purepc #komputery #hardware #obudowa #skladamkomputer
#kartygraficzne #nvidia #ati #intel

Składając zestaw z rynku wtórnego wybiorę zakup:

  • Całości złożonej przez sprzedającego pod siebie 6.7% (2)
  • Każdego podzespołu z osobna 83.3% (25)
  • Część używanych w tym kilka z outletu/zwrotów 6.7% (2)
  • Podstawki używanej cpu+mobo a reszte samemu 3.3% (1)

Oddanych głosów: 30

  • 6
@s-k-fantasyfactory: kolego idz stont gdzie indziej robić sobie badania dla swojej firmy. Używane graty do kompa kupuje sie tylko u sprawdzonych firm. 90% kart na portalach aukcyjnych z gwarancja do 3 miesiecy to śa karty naprawiane. Nie ważne czy GTX czy ATI czy QUadro. Jak ktoś kto sprzedaje używane podzespoły i nie daje minimum 12 miesięcy to od razu nalezy sobie go darować. 2 sprawa Kto w tych czasach kupuje CPU
@1234AQ: Jakie badania wtf xDDD... No też tak myśle że sporo tych gpu jest po reballu domowmym sposobem w piekarniku. Co złego w zakupie uzywanego cpu? O takie uwagi jak wspomniałeś o gwarze przy chipsetach graficznych mi chodziło. Może masz jeszcze jakieś uwagi na co uważać?
@s-k-fantasyfactory procki raczej się nie psuja więc jak mały budżet to można nawet się pokusić o jakiś bez gwarancji.

Grafika to dla mnie z minimum rokiem gwarancji.

Co do całego kompa.
Jak skupiamy się mocna na budżecie jakiś sens jest. Ale ja jednak wolę kupić osobno części. Jak masz czas to można znaleźć nieźle perełki.

Wentylatory lepiej kupić nowe jak zależy ci na ciszy. Jak było w mocno zakurzonej obudowie to będą
@carving85: Ogólnie to ma być to stacja robocza do obórbki zdjęc a drugoplanowo gierki więc dyski wszystkie muszą być nóweczki. Co do chłodzenia to słuszna uwaga! Obudowę też raczej będę chciał kupić nową bo wątpie abym znalazł coś fajnego w używkach.