Wpis z mikrobloga

@Line-Storm: facet patrzący na samochód z okna jest "oddalony" od pojazdu, dla mnie to sytuacja jednoznaczna. Nie ma nigdzie zapisu o kontroli fizycznej czy wzrokowej, nie wiem skąd to wziąłeś.
Ps. Mam akurat takie auto, które teoretycznie można odpalić na odległość, ale na rynek polski tę funkcję zablokował producent.
  • Odpowiedz
@xar73782: nie oddalił się od niego gdy auto miało uruchomiony silnik.

Przepis o odpaleniu kierowany jest na auta spalinowe.

Z drugiej strony policja potrafi interpretować oddalenie się jako skrobanie szyb zimą. Wtedy będąc w zgodzie z prawem nawet stojąc obok nie można używać tej funkcji w teslach i BMW.
  • Odpowiedz
@Line-Storm: dopisujesz sobie rzeczy, które nijak się mają do zapisu ustawy. Jak zostawisz auto zapalone a pójdziesz do sklepu, to dostaniesz mandat, niezależnie od tego czy policja Cię złapie idącego do sklepu, czy w samym sklepie. Nie ma najmniejszego znaczenia, kiedy i jak odpaliłeś silnik.
Nic też nie ma na temat rodzaju napędu. Samochód jadący sam to wg polskiego prawa pojazd poruszający się bez kontroli kierowcy i jako taki stanowi
  • Odpowiedz
Jak to "miasto" ma zamiar egzekwować przepis o max 2 godzinach parkowania


@Marmite: U mnie działa to tak:
1. Oficer Parkingowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) przechodzi ulicę rano (przeważnie kolo 10-11) i robi maszynką zdjęcia wszystkich rejestracji i odjeżdza
2. Wraca na tą samą ulicę za 2-3h i robi zdjęcia rejstracji jeszcze raz. (np. o 14)
3. Jak mu maszynka powie, że ten sam samochód był
  • Odpowiedz