Wpis z mikrobloga

Mirki,
Potrzebuję rady. Mam słuchawki Sennheiser Momentum Over Ear pierwszej generacji i póki co trochę marnuję ich potencjał podpinające je bezpośrednio do lapka/telefonu.
I tu zacząłem się zastanawiać nad dokupieniem jakiegoś dac/amp. Problem jest taki, że średnio się na tym znam :D
Myślałem o Fiio E17 lub Fiio E18, idealnie mieszczą się w moim budżecie. Pytanie czy warto teraz bawić się w jakiś przenośny sprzęt tak aby ewentualnie podłączyć go pod telefon (bo taki też miałem zamiar) i robić tzw. kanapkę? :D
Ktoś może posiadał te słuchawki i może coś od siebie polecić?

Ewentualnie czy ktoś zna jakiś ciekawy sklep audio w #warszawa gdzie mógłbym zasięgnąć rady? Bywałem tylko w mp3store ;)

#sluchawki #audioboners #muzyka
  • 13
  • Odpowiedz
póki co trochę marnuję ich potencjał podpinające je bezpośrednio do lapka/telefonu.


@Mesmerised: Niekoniecznie. Zależy jaki masz telefon i jaką charakterystykę mają te słuchawki (nie miałem na uszach więc nie wiem) - tzn. jak bardzo wymagające są co do źródła. Są modele "grające z byle czego", nie eksponujące ew. niedostatków źródła.

Tak więc tylko i wyłącznie odsłuch i decydujesz, czy różnica jest warta kupowania daca/wzmacniacza.
  • Odpowiedz
jak nie słuchasz FLAC, to DAC nie da ci wiele


@bonus: ojj, polemizowałbym, mp3 320 a flac to imho różnica zdecydowanie mniejsza niż integra vs sensowne źródło.
  • Odpowiedz
@IamHater: Spoko rozumiem, mam 3 całkiem dobre DAC i na mp3 brzmią tak samo, dopiero na FLAC słychać jakieś drobne różnice. Generalnie inwestycja w DAC moim zdaniem to najmniejszy poroblem, najważniejsze jest źródło. Ale, żeby poczuć różnice w źródle trzeba mieć sensowne połączenie i sprzęt.
  • Odpowiedz
@IamHater: Ostatnio bawiłem się nawet w wyciągniecie maxa z moich komputerowych edifierów i dopiero config, że kable i dac które są 3 razy droższe niż głośniki skutkuje niesamowitą poprawą dźwięku. Więc no sama wymiana DAC może okazać się niewystarczająca.
  • Odpowiedz
@IamHater: @bonus: pamietajcie, ze moj budzet to jest max 1k :D
ogolnie na integrze czy telefonie roznica miedzy tym co jest np. na Spotify a plikami FLAC jest niewielka. W tych drugich mam wrazenie ze instrumenty sa nieco bardziej odseparowane od siebie i tyle :/
  • Odpowiedz
moj budzet to jest max 1k :D


@Mesmerised: na mobilnego daca do sennheiser momentum to zdecydowanie za dużo : ) Sprawdzałeś w mp3store chociażby dragonfly black / red? Dadzą ci podłączyć pod telefon i posłuchać.

W Warszawie masz jeszcze audiomagic i tam bym uderzał oprócz mp3store popytać/potestować.
  • Odpowiedz