Wpis z mikrobloga

Witam mirki i mirabele. Postanowiłem spróbować macOS. Niestety ceny racjonalnych macbooków czy też iMaców są dość wysokie. Postanowiłem postawić hacka na moim PC. Płyta MSI B360A-pro, i5 8400, 8GB ram 2600, zintegrowana grafika, samsung 970 evo. Myślę o tym aby dokupić tani dysk ssd goodram 120GB aby na nim postawić Maca (nie ruszając partycji z Windowsem). W jaki sposób najmniej inwazyjny, mogę utworzyć dualboot z systemami na dwóch dyskach (Windows 970 evo, MacOS good ram). Podrzuci ktoś jakiś poradnik? Czy moja specyfikacja da radę z Mojave? #komputery #pc #macos #hackintosh
  • 4
@corsten @qwelukasz Dziękuje za porady, spróbuję powalczyć. Czy z perspektywy czasu, zauważyliście jakieś błędy uniemożliwiające korzystanie z tego systemu? Jakieś krytyczne błędy? Oczywiście będę próbował na własnej skórze - najpierw jako drugi system - chodzi mi o to czy jako "jedyny" system, sprawdza się on w codziennym użytkowaniu?
@sbwojtczak: Nie, sam system jest mniej wkurzający dla mnie niż Linux bo mam monitory FullHD + 4K i pod nim działają słabo (kwestia pół roku aż naprawią - jak ktoś chce się spytać to wayland jest spieprzony). Więc wsparcie HiDPI bardzo na plus.

Korzystałem z Hacków kilkukrotnie, na ideapadzie, na thinkpadzie x220, na desktopie, ostatni problem jaki miałem to ogarnięcie iMessage właśnie na x220, stawiane legitnym Cloverem, nawet na laptopy DSDT