Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem znowu xd
Otóż mam Windows 7 64bit, płyta główna ASUS P5Q a moim problemem jest RAM
Mam 4x2GB DDR2 (nówki) lecz po kilku czasem kilkunastu minutach wywala mi bluescreen z napisem memory crash czy coś takiego i kod crasha za każdym razem jest inny. Jednak gdy usunę 2 kostki i zostawiam na 4GB(2x2) wszystko jest OK i nie #!$%@?. Nie próbowałem jeszcze kombinacji np 3x2GB.
Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Jutro updateuje biosa nie wiem czy to pomoże.
#pcmasterrace #komputery #ram #bsod #bluescreen #pomocy #kiciochpyta #it
  • 14
  • Odpowiedz
@PlusCzyMinus: Tak jak napisał @guest - pewnie sloty lub kostki: przetestuj wymieniając je w różnej konfiguracji w różnych slotach. Jeśli w różnych konfiguracjach będzie działało, to może być jakieś ustawienie BIOS lub coś w systemie.
  • Odpowiedz
@PlusCzyMinus odpal memtesta i testuj jedną kostkę na raz. Tzn po każdym teście wyjmij testowaną kostkę i wymień na inną. Jak któraś zacznie sypać błędami to masz winowajcę.
Jak wszystkie będą sypać błędami to sprawdź na pozostałych slotach.
  • Odpowiedz
  • 0
@try_catch_finnaly
@ZyfiDynock
@guest
Dobra po aktualizacji biosa, zmieniłem kolejność wtykanych RAMow i póki co była próba ponad 1,5h bez crashu na 8GB. Ale za to mam inny problem. FPSy w grach spadły mi mimo upgrade Ramu i procesora. Windows jest świeży. Karta to 9600GT GeForce, niby antyk ale gry do 2008 roku(data jej produkcji) powinno śmigać wszytko dobrze, procek ulepszylem z E5200 @2.50GHz na Intel Xeon x5450 quad @ 3.0GHz i
  • Odpowiedz
  • 0
@guest
@ZyfiDynock
@try_catch_finnaly
A i dodam jeszcze że przed upgradem i reinstallem, i zanim zaatakowały wirusy stary system, to i nawet Far Cry 3 chodził na 30Fps na low mimo że było tylko 2gb Ramu i ten procesor za 4zl XD karta była ta sama. Czy możliwe że jakieś wirusy przetrwały całkowity format i mimo upgrade i reinstalla dalej się zachowuje jak na starym sprzęcie gdy był zainfekowany wirusami?
  • Odpowiedz
@PlusCzyMinus: dued w8, to jest świeża instalka windows 7? :D Imo na 99% problem z aktualizacjami. Ja kiedyś zostawiłem kompa włączonego na 24h to się w końcu zaktualizował jak trzeba i użycie CPU wróciło do normy.
Możesz szukać po necie informacji na to naprawić, ale niestety. Windows 7 tak ma :(
  • Odpowiedz
@skyluker tak, dlatego testujemy pojedynczo, żeby wykluczyć opcję wadliwego RAMu, jeżeli przy załadowaniu wszystkich kostek pojawiają się błędy to albo tak jak piszesz, problem z płytą albo uwalony któreś gniazdo na ram. Żeby ustalić który gniazdo jest uwalony to trzeba by posiedzieć z mem testem jeszcze. W najgorszym wypadku dojdziemy do wniosku że to płyta nie ogarnia ogólnie.
  • Odpowiedz
@try_catch_finnaly: gniazda były dobre, bo inne kości działały. Próbowałem w każdej kombinacji w dualu i single, to samo na innej płycie. To były markowe Patrioty. Ewidentnie dwie na raz dawały błędy, a że na innej płycie chodziły dobrze zostaje niekompatybilność.
  • Odpowiedz