Wpis z mikrobloga

no i co z tego wynika dla teraźniejszości, że na tym terenie była kiedyś jakaś cywilizacja?

nic.

@destruktiv_komando: Kto jest lepszym fizykiem, ja czy Einstein?

No ja, bo Einstein nie żyje! AJSZTAJN TO KUPA GUWNA!
  • Odpowiedz
@LukaszLamza: ten post to po prostu nieporozumienie- wyjątkowość cywilizacji europejskiej nie polega na administracji, piśmie czy sztukach walki. Polega na największym w historii rozwoju technologicznym- dlatego właśnie Somalijczycy nie mieli żadnych szans z białymi. Rozwój ten wziął się z powstania cywilizacji opartej na rozumie, racjonalnym poznaniu i szacunku dla jednostki. Te oświeceniowe wartości pozwoliły europejczykom zdominować świat. Można szkalować europejski imperializm, ale zwycięstwo europejczyków to także maszyny parowe, szczepionki i
  • Odpowiedz
@rzep: Rzymianie wymyślili skomplikowane prawo i mieli bogatą filozofię.Szczerze wątpię w dokonania Somalijczyków na tym polu, ale chętnie poproszę abyś wyprowadził mnie z błędu i wykazał równorzędność cywilizacji afrykańskiej z rzymską.
  • Odpowiedz
@rzep: ale pierdzielenie. Popatrz na pozostalosci po cywilizacjach jak egipt a potem na pozostalosc po Somalijczykach. To ze mieli obrzedy nie stawia ich jak jakas mistyczna atlantyda. Zreszta cala ta orka to manipulacja juz po pierwszym zdaniu gdzie podaje jako przyklad kultury.... spoleczenstwo kastowe.
  • Odpowiedz
@rzep: Zaorał raczej sam siebie, bo podał jakieś krótkie wzmianki o legendarnych kulturach, na których potwierdzenie nie ma zbyt wielu źródeł i nie ma żadnych dowodów, że "Macrobians" mają cokolwiek wspólnego ze współczesnymi Somalijczykami. Aha i największe osiągnięcie tych legendarnych kultur było to, że potrafili handlować , byli ładni i żeglowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dalsza wzmianka o rozwoju Mogadiszu w kontekście Islamu, to chochoł, bo
  • Odpowiedz
@rzep:
Dzięki za cynk, już zaorałem tego typa. Żeby wierzyć w to, co wypisywał ten koleś to trzeba uznać, że utwory Szostakowicza są tak samo ważną potrzebą dla ogółu ludzi jak bezpieczeństwo od głodu i chorób. Jednym słowem trzeba być skończonym kretynem:D
Możecie go plusować, a mnie minusować, ale nie zmieni to tego, że robiąc to, gdzieś wewnątrz siebie będziecie się czuli jak idioci:))
ps.
W ogóle wy z tą
  • Odpowiedz