Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnio gadałem z pewnym człowiekiem który był zawodowym brytyjskim żołnierzem. W czasie rozmowy padł temat "queen's quard" i tak bez przywiązywania dużej wagi rzuciłem, że moim zdaniem w sumie trochę śmiesznie i sztucznie wygląda podtrzymywanie tej tradycji w 21 wieku (btw. nie wspominając o rodzinie królewskiej). Jak to powiedziałem to koleś tak się oburzył, że prawie chciał mi dać w mordę xD Zaczął w kółko potarzać, że przynależność "queen's guard" to ogromny honor i on w ogóle marzył o tym, aby tam się dostać.

Ok, rozumiem, że dla wielu Brytyjczyków rodzina królewska jest elementem ich tradycji. Nie potrafię za to pojąć w jaki sposób bycie śmiesznie ubranym człowiekiem zmuszonym do teatralnego zachowania i ochrony ludzi którzy mają za zadanie ładnie wyglądać miałoby być dla kogokolwiek powodem do domu albo zaszczytem. Ktoś jest mi to wstanie wyjaśnić? Bo mi to wygląda na jakieś przedawkowanie patriotyzmu.

#pytaniedoeksperta #anglia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ostatnio gadałem z pewnym człowieki...

źródło: comment_aL5rD8fhWxsRY4LmumSUO8OnxPiViMad.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Anglicy nadal mają zachowania z czasów kolonialnych, czyli imperium brytyjskie mocno zakorzeniło się w ich głowach. Nie trzeba się przejmować. Zresztą z tą przynależnością do Queen's guard jest trochę jak z SAS, albo USMC i Rangersami w Stanach. Żyją legendą i tradycją.
  • Odpowiedz
Nie potrafię za to pojąć w jaki sposób bycie śmiesznie ubranym człowiekiem zmuszonym do teatralnego zachowania i ochrony ludzi którzy mają za zadanie ładnie wyglądać miałoby być dla kogokolwiek powodem do domu albo zaszczytem. Ktoś jest mi to wstanie wyjaśnić? Bo mi to wygląda na jakieś przedawkowanie patriotyzmu.


@AnonimoweMirkoWyznania: opisujesz dowolną armię i jej korpus reprezentacyjny.

"Honor" to jedna ze sprawdzonych metod kontroli nad ludzmi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: patriotyzm i tradycja. u nas się je atakuje, a potem dziwimy się wszyscy że pozostali wokół o nie dbają.

Ja często wspominam sobie świat z wieku XIX, Europę królów, carów, cesarzów. Było by dla mnie ogromnym wyróżnieniem móc pracować u boku członka dynastii, która od pokoleń rządziła danym krajem. Których historia jest częścią historii kraju i zaczyna się w czasach, o których czyta się książki, tworzy się filmy, które
  • Odpowiedz
Bo mi to wygląda na jakieś przedawkowanie patriotyzmu.


@AnonimoweMirkoWyznania:
Bardziej chodzi o samą królową - powiedz coś złego o niej (chyba, że jesteś w Irlandii xD, wtedy pewnie zaczną ją obrażać razem z tobą), a #!$%@? każdego Brytyjczyka w zasięgu.
  • Odpowiedz
patriotyzm i tradycja. u nas się je atakuje, a potem dziwimy się wszyscy że pozostali wokół o nie dbają.

Ja często wspominam sobie świat z wieku XIX, Europę królów, carów, cesarzów. Było by dla mnie ogromnym wyróżnieniem móc pracować u boku członka dynastii, która od pokoleń rządziła danym krajem. Których historia jest częścią historii kraju i zaczyna się w czasach, o których czyta się książki, tworzy się filmy, które są źródłem legend
  • Odpowiedz
@zolwixx: mentalnosc niewolnika. ktos jest lepszy, bo urodzil sie w innej rodzinie? zaszczyt pracowac czy rozmawiac z kims, bo ma ta wyimaginowana blekitna krew? cale szczescie ze ta dzicz przeminela i przynajmniej w teorii jestesmy rowni wobec prawa.
  • Odpowiedz
Nie mieliśmy trwałej państwowości jak zachodnie kraje więc z czego chcemy czerpać i za czym tęsknisz?


@niggerinthebox: no właśnie, nie mieliśmy trwałej państwowości. O tym pisałem.

A tęsknię za Europą tamtych lat, za erą wynalazków i modernizacji, lubię klimat opisywany w książkach o Holmesie, czytam o prezydentach USA gdy era dzikiego zachodu chyliła się ku upadkowi, a cały świat witał elektryczność. Po prostu takie
  • Odpowiedz
A tęsknię za Europą tamtych lat, za erą wynalazków i modernizacji, lubię klimat opisywany w książkach o Holmesie, czytam o prezydentach USA gdy era dzikiego zachodu chyliła się ku upadkowi, a cały świat witał elektryczność. Po prostu takie upodobanie.


@zolwixx: Ok, ale nijak ma się to do tego co napisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Polsce nigdy nie było lepszych czasów, jakkolwiek by to nie zabrzmiało.
  • Odpowiedz