Wpis z mikrobloga

3 raz prośba, animowe świrusy! Szukam anime o fabule klasycznej i nietuzinkowej. Coś w stylu 7 kinówek Kara no Kyoukai, czyli powaga, śledztwa, krew, tajemnice, może być i magia. Zadne szkolne dramy. Monster juz obejrzany. Tokyo Ghull, Texhnolyze, Serial Experiment Lain, Evangelion, Death Note też. Na MALu za dużo jest perełek ukrytych za zhajpowanymi seriami, więc może doradzicie coś #anime
  • 8
@Pytongino: Boogiepop Phantom, Paranoia Agent, Revolutionary Girl Utena, Gunslinger Girl, Mawaru Penguindrum, Haibane Renmei (tu minus przemoc i krew, ale jak obejrzałeś Texhnolyze i Lain, to pozycja obowiązkowa), Kino's Journey (wersja z 2003)
@Pytongino: nie ma sprawy, sam kręcę się w podobnych tematach, ale do Monstera jeszcze brak mi odwagi :D
Jeszcze mi się przypomniało o Armitage III (s-f akcji w stylu Blade Runnera), Top wo Nerae! Gunbuster (duchowy protoplasta NGE) i (tu dwie nieco "lżejsze klimatem" pozycje) jego kontynuacja Diebuster (FLCLowaty protoplasta TTGL) oraz Flip Flappers (FLCL, Madoka i NGE wrzucone razem do kotła, ludzie mają mieszane odczucia, ale dla mnie ma swój