Wpis z mikrobloga

Znalazłem ciekawą ofertę pracy i za 5dni będę chciał zrezygnować z obecnej - jak to wygląda prawnie? mogę sobie tak odejść bez jakiegoś okresu wypowiedzenia?
Ogólnie tam gdzie robię to jest straszny syf, robię od roku a do dziś nie dostałem żadnej umowy- też nic nie podpisywałem, ale w ZUSie na 100% są za mnie odprowadzane składki itp.
#pracbaza #praca #pytanie
  • 20
@powaznyczlowiek: @Vetius: W ZUSie sprawdzałem czy są za mnie odprowadzane składki i widnieje tam, że pracuje tam gdzie pracuje, ale żadnej umowy nie podpisywałem :D Jak dałem badania lekarskie to umowę miałem później podpisać tzw. prezes czy ktoś tam miał mi ją dać i przez rok nic nie dostałem ani nie podpisałem :D
@kamil-wojtek-10: dostajesz kasę na konto? Możesz mieć problemy z Urzędem Skarbowym jak się okaże, że nie miałeś żadnej umowy i nie będziesz miał rozliczonych pitów. Do ubezpieczenia w zusie nie potrzeba umowy, tzn w teorii trzeba ale w praktyce nie trzeba im pokazywać skanu umowy więc można kogoś zgłosić do zusu bez umowy.

Jeśli naprawdę nie miałeś umowy to możesz po prostu nie przyjść od np. pierwszego i nic ci nie
@Vetius: @powaznyczlowiek: Właśnie gdy robiłem tam przez 2mies to sprawdziłem specjalnie czy jestem tam "legalnie" i w zusie są za mnie odprowadzane takie składki jakie powinny być, ale na 100% nic nie podpisywałem.
Do lekarza pracy też byłem wysłany przez firme i ona za to płaciła.
Dlatego sam jestem ciekaw jak oni to załatwili w tym zusie i czy faktycznie nikt nie podrobił mojego podpisu czy coś,
W tej firmie
@kamil-wojtek-10 żeby cię zgłosić do ZUS, to nie trzeba przedstawiać umowy. Pewnie po prostu ktoś z kadr nie dopilnował podpisu, ale generalnie nie ma to większego znaczenia jeśli odprowadzane są składki i zaliczki na podatek dochodowy plus jak napisałeś masz ważne badania BHP. Lepiej po prostu sprawdź w firmie.
@kamil-wojtek-10 jeśli wszystko masz odprowadzane (ZUS, NFZ, US) i jeśli tam pracujesz, masz godziny pracy, znasz swoje obowiązki, dostajesz wynagrodzenie,, toak, jesteś zatrudniony na umowę o pracę, nawet jeśli nie ma na umowue twojego podpisu.