Wpis z mikrobloga

Pendrive Gamepad na AliExpress -

Hejka. (dla tych co nie lubią czytać skupcie się tylko na pogrubieniach)
Chciałem sobie kupić pendrive'a i rozglądałem się na AliExpress.
Chciałem mieć pendrive'a 128 GB
. Takie można dorwać za 75/80 zł (np. Wansenda ma dobre opinie, do tego ma kilka wersji kolorystycznych i wersje z obsługą USB OTG [czyli podpinanie do telefonu przez microUSB]).

Ale strasznie spodobał mi się ten pendrive w kształcie Gamepada.
Tak patrzę na te oferty... do 32 GB są dziwnie tanie (mniej niż 17 zł) na...
Czasami są warianty do 128 GB - ale już znacznie droższe (4x32=128 GB, 4x17 = 75 zł, ale 1x128 GB kosztuje już prawie 100 zł).
Ale to są na USB 2.0...

A widzę, że jeden sprzedawca ma USB 3.0 - co przy pojemności 128 GB ma sens by mieć dużą prędkość zapisu/odczytu.*
Ale on nie ma wersji 128 GB. Zapytałem go przez kontakt czy ma taki pendrive, czy ma też inne opcje kolorystyczne, jaka cena.
Odpisał mi, że ma. Ceny nie podał, dopytałem 32 USD.
Pytam jak zamówić. On mówi, że 2x64 GB.

Teraz pytanie do ogarniętych ludzi na AliExpress.
Jak ugadam się z nim w wiadomościach na inną wersję niż oferuję, i mnie oszuka, np. rzeczywista pojemność nie będzie deklarowanymi 128 GB, wersja kolorystyczna będzie inna (tzn taką jaką ma w opisie produktu, a nie taka jaka istnieje i mnie interesuje, patrz Link 2->A)
to czy można wtedy tworzyć spory? Czy po prostu zgadzając się na jego warunki przez kontakt daję się wprost oszukać niewiedzą?
Z tego co wiem to istotny jest opis jaki widnieje na stronie produktu w chwili zamówienia (dlatego robią zrzuty "itemka" przy złożeniu "ordera")

A może cały mój zakup pendrive'a na USB 3.0 jest głupi i lepiej kupić sobie np. 2x32 GB na USB2.0? Fajna pojemność i niedrogo (niecałe 40 zł za faktycznie prawie 60 GB).

Link 1: https://www.aliexpress.com/item/Game-Controllers-USB-3-0-Flash-Drive-64GB-Pen-Drive-32GB-Pendrive-16GB-8GB-4GB-New/32808354038.html
Link 2 do różnych wersji: https://www.aliexpress.com/item/PSP-Console-USB-Drive-4GB-8GB-16GB-32GB-64GB-U-Disk-Gamepad-Usb-Flash-Drive-Flash/32628089109.html

* - Istotny fakt, że nie mam portu USB 3.0 w komputerze i chcę specjalnie kupić kartę PCI-E x1 na USB 3.0 => tutaj też mam problemy, bo nie wiem czy kupić z dwoma tylko USB 3.0, bo przepustowość informacji PCI-E x1 ogranicza prędkości na USB3.0... ale zawsze mogę wykorzystać do innych urządzeń na USB...
Różnica między czterema lub dwoma slotami USB nie jest wielka... a Ci sprzedawcy co sprzedają tanio to bez opakowania, więc duże ryzyko uszkodzenia.
Chyba lepiej dołożyć 20 zł i kupić bardziej "renomowany" produkt u nich, np. firmy ORICO?

#aliexpress #aliholik #telchina #pendrive
  • 1
Odpowiem sam sobie bo znam już odpowiedź.
Spanikowałem i jakoś znalazłem dojście na Live Chat =)
Chociaż musiałem przebrnąć przez bota.

Athena: You need to open dispute as you receive not as described even if you have agreement in your conversation.

Innymi słowy, jak mnie oszuka, to mogę się dysputować
^_^