Wpis z mikrobloga

Motomiretrzky, chciałbym dodać gniazdko zapalniczki w bagażniku i wolałbym żeby mechanik nie robił tego jakoś bezmyślnie - w co należałoby się wpiąć?

Nie chciałbym żeby np. padał mi bezpiecznik świateł któryś itp. Czy powinien dochodzić do tego bezpiecznik na samym przewodzie? Czy lepiej żeby to było ciągnięte przez cały samochód prosto ze skrzynki bezpieczników?

#samochody | #motoryzacja | #elektronika | #elektryka i #elektrykapradnietyka mam nadzieje ;P
Pobierz Saeglopur - Motomiretrzky, chciałbym dodać gniazdko zapalniczki w bagażniku i wolałby...
źródło: comment_p4KcZ0cU9plgn3b0vSEMDpfCSbihrovz.jpg
  • 12
@Saeglopur: Chyba dobrym pomysłem byłoby podpięcie pod zapalniczkę przy kierowcy. Masz już bezpiecznik, odcięcie po przekręceniu kluczyka. Dla bezpieczeństwa można dać bezpiecznik 5A za głównym od zapalniczki (chyba 10A). Tak że jak padnie to nie główny od zapalniczki, tylko ten dołożony. Zależy co chcesz tam wpinać.
@wxx71: @Student_AWAS: @DMMotoAdventures: A więc jednak ciągnięcie przewodu od przodu, to jeśli rozbierać to wszystko to faktycznie wolałbym już chyba sam. Już myślałem że może dałoby rade wpiąć się np wiązki od świateł i dodać bezpiecznik na wszelki wypadek patentem jak na zdjęciu wyżej.
Żeby nie rozbierać konsoli środkowej wyjdę kablem ze skrzynki bezpieczników chyba czymś takim: zdjecie
Uziemienie mogę sobie dopiąć już normalnie gdzieś w kostce od lamp
Pobierz Saeglopur - @wxx71: @Student_AWAS: @DMMotoAdventures: A więc jednak ciągnięcie przewo...
źródło: comment_dY2HBukjMJ8MYjlI6lPidOTqag6E3u9I.jpg
@wxx71: Tak początkowo knułem ale teraz widzę że zapalniczka ma amperaż 20 a światła postojowe 10 więc nie ma co. W bagażniku chcę móc lodówkę podłączyć a to jednak byłoby duże obciążenie.
@Saeglopur: nie idź na żadne półśrodki bo będziesz żałował. do dużych obciążeń tylko kabel bezpośrednio z akumulatora o odpowiednim przekroju. linka 6mm² kosztuje niecałe 3zł. wystarczy aż nadto. bezpiecznik dajesz bezpośrednio przy akumulatorze. masę dajesz bezpośrednio do karoserii.
@Silikon: Kurcze ale że faktycznie aż z akumulatora prosto? To trzeba by jakoś wchodzić do kabiny, kombinacje troche :/ A nie wystarczy patentem takim jak wyżej wrzuciłem (zdjęcie z odpowiedzi) wyjśc ze skrzynki bezpieczników, dokłądnie z tego samego miejsca gdzie jest bezpiecznik właśnie gniazda zapalniczki.
Kusi mnie takie rozwiązanie zamiast plątaniny kabli w kabinie i zamiast rozdzielacza.
@Saeglopur: napiszę tak. wepnij się tam gdzie chcesz z odpowiednio długim przewodem (taki żeby starczył do bagażnika) i zmierz napięcie na końcu tego przewodu po podpięciu lodówki. to samo napięcie zmierz również na akumulatorze. wtedy wyjdzie kto ma rację.
@Saeglopur: jaka lodówka? Sprawdź pobieraną moc i policz jaki przewód powinien tam być. Najlepiej byłoby poszukać przewodu plusowego który idzie do bezpieczników z przodu. U mnie szedł taki przykręcany na nakrętkę 8 i do niego dokładałem dodatkowe przewody.