Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki i Mirabelki, otóż zbieram się do kupna kolejnej planszówki/karcianki. Wytypowałem sobie kilka tytułów:
-Neuroshima HEX
-Cywilizacja: Poprzez wieki
-Pandemic
-7 cudów świata
-Small Word
Która z tych gier jest wg was najlepsza, mile widziana opinia jak niektóre z tych gier radzą sobie z dodatkami ale również bez. Będę wdzięczny za pomoc .
#grybezpradu
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krasnoludkolo @FieryDragon: Typowy błąd niby zapytałem a nic z tego nie wynika xD, szukam czegoś przy czym będziemy się dobrze bawić głownie we 2 osoby, rzadziej w 4. Rozgrywka może trwać spokojnie ponad godzinę czy półtora. Trudna czy łatwa to nie stanowi problemu, chociaż chyba wszystkie z wymienionych są w miarę proste.
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: półtorej*

Neuroshima to raczej stricte gra na 2 graczy, ale można też na więcej, chociaż to trochę jak szachy we 4
7 Cudów nie działa na 2 graczy. Minimum 4 najlepiej
Smallword też na 2 osoby raczej nie działa
W resztę
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront:
Pandemia - fajna koperacja, chociaż w dwie osoby jest trudniejsza do wygrania niż w więcej. Dodatki znacząco zwiększają głębię tytułu, więc z czasem staną się bardzo mile widziane.

Neuroshima Hex - naprawdę świetna gra dwuosobowa, ale ma jedną potencjalną wadę - opiera się o zarządzanie ryzykiem, ale im większy pech, tym mniej masz do powiedzenia. Bywają partie, gdzie nie ma zmiłuj, nie mogłeś tego wygrać i już. To bywa frustrujące.
Mnie to nie rusza, ale warto to zaznaczyć. Znam kilka osób, które ta gra po prostu frustruje. Nie: nudzi, nie bawi, itp. Po prostu frustruje i regularnie kończą partię z masą złych emocji w głowie.
Spotykałem się z dziewczyną, gdzie sporo partii naszych w tę grę kończyło się jej irytacją, która też mi się trochę udzielała przez jej zachowanie. Odłożyliśmy grę na półkę i
  • Odpowiedz
@Kylphi: @sugasuga: @venomik: @Animowane: @Zorak: @FieryDragon: Dziękuje wam, za wyczerpujące odpowiedzi, dzięki waszym poradom podjąłem decyzje o zakupie Cywilizacji (jest chyba najtrudniejsza i najdłuższa ze wszystkich wymienionych) A troszkę brakuje nam gier powyżej 45 minut.
- Moim pierwszym wyborem była Neuroshima, ale skoro @venomik twierdzi, że gra potrafi poirytować, to najpierw spróbuje ją sobie wypożyczyć i zagrać kilka razy.
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: Jeśli dla dwóch osób wybierzesz Small World mając do dyspozycji 7 cudów świata: pojedynek oraz Neuroshimę Hex to dodam sobie notatkę, żeby nigdy więcej nie pomagać Ci wybrać gry planszowej. To jest profanacja
Small World to gra na zasadzie: weź x kwadracików i rozłóż je na jak najwięcej pól, grupując po dwa. Tylko masz odstępstwa, że:
- na jakimś polu możesz potrzebować więcej niż dwa
- fajnie jakby się dołożyć na polu
- mogę postawić na niebieskim polu, inni nie
  • Odpowiedz
@venomik: V, chyba lekko Cię poniosło ( ͡~ ͜ʖ ͡°), ale notuj sobie co tam chcesz. Widzę, że dla Ciebie planszówki to bardzo poważny biznes. Wiesz, mamy znajomych, a to że gramy głównie we dwoje to nie znaczy, że siedzimy w piwnicy 24/7. Neuroshime na pewno wypożyczę bo mamy taką opcje - oferuje to sklep, zagram i ocenie czy nam pasuje. Na prawdę jestem wdzięczny Ci
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: Jak już sprawdzisz Neuroshimę i jeżeli Ci się spodoba, to za koszt przesyłki oddam w dobre ręce podstawkę + duel + wszystkie (chyba) armie 2.5. Gra jest super, ale nie mam za bardzo z kim w nią grać, różowemu nie leży.
SmallWarold jest bardzo fajny i we dwie osoby moim zdaniem działa spoko. Leciutka i przyjemna gra, idealna na wieczór z różowym, bez spiny na wygraną. W większym też
  • Odpowiedz