Wpis z mikrobloga

Elo mircy #yerbamate
Kupiłem sobie pierwsze palo santo i bombille z alpaki i mam kilka pytań:

1) Czy bombilla z alpaki "100%" może mieć jakieś przebarwienia od nowości? Moja ma wewnątrz z obu stron jakby miedziany nalot (na zdjęciu)
2) Po wypłukaniu palo santo letnią wodą wlałem do niego jeszcze gorącą wodę na kilka minut (80C), bo w środku leżały jakieś paprochy, a nie chciałem go parzyć. Woda po wylaniu była wyraźnie niebieska (jak płyn do naczyń xd) i po wyschnięciu drewno było zauważalnie bledsze (z ciemnobrązowego do jasnobrązowego). Takie zachowanie jest poprawne?
3) Palo santo mojego znajomego wydaje się bardzo gładkie w środku. Moje jest dość chropowate, szczególnie wzdłuż zwężenia na górze jest obtarte (kiepsko widać na zdjęciu). Ma to jakieś znaczenie?

Sorry jeśli głupie pytania, jeszcze nie jestem na etapie picia z kubka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
b__d - Elo mircy #yerbamate 
Kupiłem sobie pierwsze palo santo i bombille z alpaki i...

źródło: comment_qqyqts6FArRNZMXtCC4mCIwI5DF1pmwD.jpg

Pobierz
  • 11
Spokojnie, ta rurka jest wykonana z alpaki (a nie powlekana). Na zdjęciu moja z tej samej serii po kilku latach użytkowania, może 2 razy czyszczona pastą do zębów i z 1 uszkodzeniem mechanicznym :) @b__d: Więcej szczegółów przesłałem na priv.
Ten stop może się przebarwiać, szczególnie w miejscach gdzie materiał był poddany bardzo wysokiej temperaturze (np. spojenia na końcówce korpusu i sprężynki). Dobrze widać to w tej bombilli z Urugwaju: https://dobreziele.pl/sklep/bombille/alpaka/uruguay-classic-20-cm
DobreZielePL - Spokojnie, ta rurka jest wykonana z alpaki (a nie powlekana). Na zdjęc...

źródło: comment_RjAXFzGTFqeCjSiqWWE97JAVx0cNF2rx.jpg

Pobierz