Wpis z mikrobloga

#emigracja #niemcy #hamburg

Chciałbym się wybrać na weekend do Hamburga zobaczyć Miniatur Wunderland. I pojawia się kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1) Jak w tym Hamburgu jest na dzień dzisiejszy ? Czy tak jak mówi lewica czyli pięknie i kolorowo czy tak jak mówi prawica czyli mordujo i gwołco ( ͡° ʖ̯ ͡°). Tylko niech ktoś się wypowie w tym punkcie kto rzeczywiście tym był niedawno lub mieszka. Czytelnikom frondy podziękuję raczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2) Polecacie jakieś hotele ? Byle nie 1k Euro za dobę. Coś z dobrym dojazdem w bezpiecznej dzielnicy.

3) Co z waszej perspektywy warto zobaczyć ?

4) Na którym lotnisku lepiej lądować ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Jeśli macie jakieś rady i porady to proszę pisać :D
  • 7
No witaj.

1) Normalnie. Wiadomo, że są kolorowi ludzie ale jest bezpiecznie. Mieszkam 2 lata - nigdy nie miałem żadnej niebezpiecznej sytuacji. Raz dość agresywnie zaczepiał menel - ale akurat był z Polski.
2) Z tego co wiem te hotele są raczej ok -> https://www.hotelbb.de/en/destination/hamburg plus jak po taniości możesz popatrzeć na Ibis Budget - tu zawsze jest tak samo
3) To skomplikowane:
- jak już będziesz w Miniatur Wunderland to warto
@piotrlionel: @kreemik: do punktu 3 dodalbym Fischmarkt, jesli bedziesz w niedziele i w zaleznosci od zainteresowan Martimes Museum i Chocoversum.

Z moich rad: Pogoda w Hamburgu czesto jest do bani(nie ze jakos mocno leje, ale pochmurnie i wietrznie jest bardzo czesto) i choc w tym roku jest wyjatkowo dobrze to ogolna rada to miec porzadne cieple buty i kurtke plus ewent. parasol.
@kleiner_trottel: @kreemik: i to są rzeczowe odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Panowie, wielkie dzięki, siadam do planowania w weekend. A nawiązaniu do tej aplikacji, są w niej może jakieś mapy / rozkład - > coś w stylu polskiego JakDojade ? Jak się pojawią jakieś kolejne pytania to na pewno uderzę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Chciałem pojechać w weekend 9listopad - 12listopad. Jak
@piotrlionel: jestes totalnie ograniczony?kreemik ci odpowiedzial na pytanie o lotnisko i to dosyc obszernie.Potrzebujesz jeszcze przytakiwania przez kolejne 10 osob?Czarna za brak mozgu