Wpis z mikrobloga

Hej, czytałem kiedyś genialny artykuł, opisujący dzień po dniu co się działo w Czarnobylu. Pamiętam, że był on dokładny (wspomniano o zamiataniu dachu przez ludzi bo maszyny wysiadały, nurkach czy tym, że piasek zrzucany z helikopterów do gaszenia pożaru zmieniał się w szkło zanim dotarł na ziemie) ale ni cholery nie mogę go znaleźć :/ kojarzy ktoś i poratowałby linkiem?
#czarnobyl
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MatVego: Wybitnie słaby materiał o Czarnobylu. Pomijając wycieczkę z autobusu (pewnie z BisPolem z Krakowa).
Jeżeli chodzi o merytorykę to też tak nie za bardzo mu wyszło.
"każdy z nich miał produkować 10 000 MW energii elektrycznej"
"trzeba przejechać obok elektrowni żeby dojechać do Prypeci" - nie trzeba
"zakład ten funkcjonuje po dziś dzień [...] cóż to za miejsce, magazyn zużytego paliwa atomowego. składuje się tam pręty paliwowe elektrowni ukraińskich oraz europejskich jeżeli państwa za to zapłacą" i typ pokazuje rozdzielnię mocy przy elektrowni. To co on o tym opowiada to jest stek bzdur, aż uszy bolą.
Opowieści o Rudym Lesie to też niezłe historie. Jeszcze te gadanie o dawkach przy sarkofagu. O elektrowni jak mówił to chyba popierał się danymi
  • Odpowiedz
@markedone akurat o podróży audiologa nie słuchałem xd, głównie chodziło mi o gameplay gdzie opisywał godzina po godzinie co się działo tego feralnego dnia w Czarnobylu. Widzę że masz sporą wiedzę na ten temat, pasją czy zawód?
  • Odpowiedz