Wpis z mikrobloga

Byli Świadkowie Jehowy, w jaki sposób zasiać ziarenko niepewności wśród tych gorliwie wierzących?

Zaczęli chodzić po okolicy i wiem, że w prosty sposób mógłbym ich spławić, jednak nie chcę wyjść na buca. Wolałbym wykorzystać okazję i zburzyć ich ślepą wiarę i posłuszeństwo którym tak ulegają w inteligentny, kulturalny sposób. W ostateczności nakierować na alternatywę, co by nie mówić o KK, oni przynajmniej transfuzji krwi nie zakazują.

Wy znacie ich przekonania od podszewki, no i ktoś/coś musiało spowodować że zaczęliście wątpić. Wołam @jurek_killer , jako że przeprowadzał AMA na Wykopie. Będę wdzięczny za porady!

#religia #jehowy #jehowiatakuja #wiara #bog
  • 4
@yurubus: nie dasz rady ich przekonać, są tak zaślepieni. Wielokrotnie im się powtarza na zebraniach żeby nie wdawali się w takie dyskusje, które mają na celu podważenie ich wiary. Jeżeli będziesz próbował, to najpewniej po prostu grzecznie podziękują i zakończą rozmowę. Mnie nikt nie musiał przekonywać, mam po prostu ogromną wiedzę i potrafię na pewne rzeczy spojrzeć z innej perspektywy.
@yurubus: zapytaj jak mogą popierać religię która chroni pedofilów. Możesz podać przykład Australii, gdzie było ponad 1000 przypadków pedofilii w zborach niezgłoszonych na policję. Mieli przez to sprawę w sądzie, gdzie krytykowana była "zasada dwóch świadków" - aby ktoś został wykluczony ze zboru, musi być dwóch świadków popełnionego grzechu. W przypadku pedofilii to nie ma sensu, bo dziecko jest jedynym świadkiem prócz sprawcy. Kiedy ten się nie przyzna, nie ma wystarczających