Wpis z mikrobloga

2 lata temu sprzedałem samochód jako współwłaściciel, drugi współwłaściciel już nie żył. Auta nie mogłem wyrejestrować bo sprzedałem właściwie tylko 1/2. Osoba która kupiła ten samochód, chce go wyrejestrować, ale na umowie brakuje podpisu drugiego zmarłego współwłaściciela. Co można zrobić w takiej sytuacji, żeby to załatwić bez sprawy spadkowej, bo obecnie jest to niemożliwe.
#prawo #pytanie #kupnosamochodu #samochody
  • 13
spisz z nimi umowę że zrzekaja się samochodu i ty stajesz się jedynym właścicielem , a może pierwsza krótsza opcja wystarczy


@LG94: to by dopiero narodzilo problemow. Bo druga polowa nalezalaby do panstwa a konkretnie to gmina. Wtedy sprawy dopiero by sie pokomplikowaly.
@Dziki_Zajac: Jeżeli spisalibyśmy umowę z datą przed śmiercią nie doszukaliby się czegoś?

@LG94: Taka umowa w świetle prawa będzie coś warta, czy trzeba to spisać u notariusza?

@karer: Sprawa spadkowa, jest raczej niemożliwa ponieważ dzieci są rozjechane po całej europie. Istnieje jakikolwiek sposób żeby to jakoś jeszcze załatwić?
Spadkobiercy też chcieliby to mieć z głowy


@Reynald: no tak ale trzeba otworzyc postepowanie spadkowe zeby USTALIC spadkobiercow. Prawda jest taka ze ty nie jestes tutaj strona bo sprzedales swoja polowe i tyle kupil kupiec.