Wpis z mikrobloga

Orientuje sie ktoś jak wyglada teraz praca w wojsku? Potrzebuja u mnie teraz ale musiałbym isc na chyba 4 miesiace na slużbe i potem moglbym sie dostac tylko szeregowy dostaje 2.5k i to wszystko czy cos jeszcze? Bo maksymalnie niby mozna 12 lat pracowac ale czy warto wgl? Ma ktoś jakieś porady? #pracbaza #wojsko
  • 19
  • Odpowiedz
@Sramnapsajakgorucham: powiedzmy wprost - WP nie jest atrakcyjnym pracodawcą. Jest tam tyle syfu, często niezmiennego od lat, polityka kadrowa MONu to #!$%@? kpina. Nie mówiąc o awansach. Lament o braku chętnych słychać od lat, ale nikt nie pofatyguje się by skontrolować patologię już na samych kwalifikacjach w jednostce, komisjach lekarskich i poradniach psychologicznych. Szczególnie tych dwóch ostatnich.

Więcej #!$%@?, robisz bezsensowne rzeczy - nadal! - niż coś konkretnego. To przypomina pracę
  • Odpowiedz
@NukeOps: Niestety,ale muszę się zgodzić z Twoimi słowami kolego,13 lat za mna i drugi raz bym tej drogi nie wybrał.Wojsko jest teraz zadecydowanie nieatrakcyjnym pracodawca,Dla osób które planują zaczac swoją "karierę" warto przypomnieć że 25 lat służby i 55 rok życia do emerytury, bardzo dużo czasu poza domem,poligony,cwiczenia,z dupy kursy po miesiąc lub 2,ale najgorsza jest wszechobecna glupota i debilizmy wymyślane każdego dnia.Jeszce 2 lata i zmiany zmiany zmiany,już nie mogę
  • Odpowiedz
potem moglbym sie dostac tylko szeregowy dostaje 2.5k i to wszystko czy cos jeszcze?


@Sramnapsajakgorucham: Do tego mieszkaniówka, która zależy od garnizonu. Od zdaje się około 300zł do 900zł. Tą wysoką masz w dużych miastach jak Warszawa. Średnia to pewnie 510zł. Do tego masz jeszcze 13, mundurówkę, dodatek urlopowy oraz kasę za służby (41zł za każdą) i dietę za poligony (30zł/dzień). Jest też dodatek specjalny - dla np. skoczków spadochronowych.

Bo
  • Odpowiedz
@MarMac: Widze, że jakies doswiadczenie z tym masz. Bo chodzi mi głównie o to, ze mam prawko c+e i chcialbym dostac sie do wojska jako kierowca tylko wlasnie slyszalem o srednich zarobkach i ze praktycznie nic sie nie robi ale mam też niby prace jako kierowca 4k od początku codziennie lub co dwa dni w domu zalezy od trasy. Zawsze chciałem isc do woja ale nie wiedzialem jak to wyglada od
  • Odpowiedz
@Sramnapsajakgorucham: To, że nic się nie robi to nie do końca prawda. Cały czas coś jest. Chociażby obsługa sprzętu (czyszczenie, naprawy, które możesz sam wykonać) aczkolwiek jak w każdej robocie - są dni luźniejsze i dni bardziej obłożone robotą. Dodatkowo jako kierowca (szczególnie w takich miejscach jak dowodzenie, logistyka czy regulacja ruchu) miałbyś sporo roboty. U mnie kierowcy bardzo często gdzieś jeżdżą - a to trzeba zawieźć jakieś graty, a to
  • Odpowiedz
@Sramnapsajakgorucham: To bardzo dobre rozwiązanie, bo od jednostki zależy też ilość wyjazdów. U mnie jest ich sporo i np. w tym roku byłem poza domem 6 tygodni. Ominął mnie najdłuższy poligon (w zależności na ile by mnie wysłali to nawet 7 tygodni), a jeszcze jakieś akcje czekają przed końcem roku.
  • Odpowiedz