Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś pomóc zweryfikować dane? Czy się nie mylę.
Rowerzysta jedzie w prawym śladzie koła.(widać na jezdni) Samochód wyprzedza w lewym śladzie koła.

citroen xsara picasso szerokość 1,75 m rozstaw kół 1,45 m. Szerokość rowerzysty w prawym śladzie koła to około 1m.
Czyli zabieramy 50 cm z odległości rozstawu kół.
Tak więc 1,75m - 1,45m = 0,3 m co daje nam odległość blachy obrysu pojazdu od prawego koła.
Zakładamy, że koło prawe toczy się w śladzie lewego dokładnie 1,45 m minus szerokość rowerzysty 0,5m - 0,3 samego obrysu pojazdu = 0,65 m czyli kierowca mija rowerzystę o 35 cm czyli 0,35 m za blisko, zgadza się?

#kicochpyta #wykroczenia #rowery #rowerzysta #bezpieczenstwo
reddin - Czy może mi ktoś pomóc zweryfikować dane? Czy się nie mylę. 
Rowerzysta jed...
  • 14
@reddin: Mylisz się, rower w myśl ustawy Prawo o ruchu drogowym jest pojazdem o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m. Wiec to nie jest rower, tylko jakieś nie wiadomo co. Co za tym idzie kierowca tego czegoś powinien dostać mandat, a sam pojazd powinien zostać odholowany na parking policyjny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam się chciałeś kłócić o centymetry, napisałeś że pojazd, bo to nie rower, ma 1m szerokości wiec dlaczego przywołujesz przepisy które odnoszą się do rowerzystów?


@Sztuczna_inteligencja: Rower może jechać sam? Rower z rowerzystą ma około 90 cm a nawet 1m bo sama kierownica roweru ma 88 cm. Nawet jak rower z rowerzystą będzie miał 90 cm to kierowca popełnia wykroczenie.
Dlaczego więc zaatakowałeś bogu ducha winną złotówę, która jechała zgodnie z przepisami?


@Sztuczna_inteligencja: Bo nie jechał. Rozstaw kół w tej cytrynie to 1.45 m a całego pojazdu to 1.751 m. Czytasz i nie rozumiesz. Skoro mogę sięgnąć samochód ręką to jedzie mniej niż 1m ode mnie.
Mam wrażenie, że to ty nie ogarniasz różnicy między rozstawem osi i szerokością auta, co świetnie pokazuje twój pierwszy komentarz.


@Sztuczna_inteligencja: No... rozstaw osi ("kolein") 1,45 a całego pojazdu szerokość to 1,75, co w tym trudnego? 30 cm na 1/2 to 15 odejmujemy złotówie zatem 15 cm. 0,25 - 0,15 daje nadal mniej niż 1 m.