Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #bekazprawakow #bekazlewactwa

Mirki, jak byłem dzieciakiem to oczywiście korwinista 100%. Studia, praca i oczywiście złagodniałem. Jak patrzę co odwala cała lewa strona (te wszystkie marsze, aborcje, LGBTQ, uchodźcy itp. - mam na myśli od PO do RAZEM) to mi się rzygać chce. No i tak sympatyzowałem z PiS, narodowcy też całkiem spoko, no i Mniejszość Niemiecka - jako, że jestem z opolskiego i dwupaszportowiec. Od jakichś 5 lat z racji mojego pochodzenia nie doświadczyłem żadnych głupich komentarzy z tego powodu myślałem, że to już minęło. Jednak w tym tygodniu przelała się czara goryczy i normalnie mnie uj trafia, że ludzie mogą być takimi debilami.

1. Kumpel kandyduje z list Mniejszości do rady powiatu. Młody gość, ogarnięty, menago w korpo fabryce, chce mu się, społecznik - nie polityk. Po prostu - zamiast głupio gadać, woli działać. I w ubiegłym tygodniu, jakiś *** - szef narodowców (celowo z małej litery) w Opolu, z koprem pod nosem, studencik wynajmujący pokój i pewnie krzyczący "śląsk opolski zawsze polski" na jego fb pisze mu w komentarzu - co oznacza twoje nazwisko po niemiecku? Taki spokojny, lekko zaczepny komentarz. Mnie striggerował, ale powstrzymałem się od kłótni. Gość, wielki katolik, ministrant, msza trydencka - tradycjonalista, a w necie taki prostak. Jeśli kiedykolwiek miałbym poprzeć narodowców - tak tym jednym komentarzem stracili u mnie wszystko.

2. Zachowanie w Lublinie na marszu równości... Nie popieram samego marszu, ale to zachowanie... No idioci...

3. Znów wybory, znów MN i komentarze na FB. Tym razem kandydat do rady gminy i 60+ zwolennik PiS komentujący - szwaby, niemcy! Nawet jeśli PiS robi coś dobrze - jeśli wygrywają i do głosu dochodzą takie świrusy... Tracą mój głos!

I na kogo tu głosować za rok?
  • 45
  • Odpowiedz
z Korwina na PiS? Ale jak, przecie oni to socjalisty straszne.


@Muszynski_Jan: Wcale nie jest tak absurdalne jak wygląda. Korwin i PiS to co prawda gospodarczo dwa różne bieguny, ale światopoglądowo są dość blisko.
  • Odpowiedz
@Muszynski_Jan: No właśnie światopoglądowo są blisko. A gospodarczo? Sorry - to nie XIX wiek - Korwin się nie sprawdzi. Jakbyśmy mieli wolność wg Korwina zapierdzielalibyśmy za michę ryżu po 16 godzin na dobę.

@kuklinsky: To w takim wypadku co jak nie lewica? Światopoglądowo - lewica. Gospodarczo? ...
  • Odpowiedz
@jacekres: xD jakie swiatopogladowo? xD PO jak i PiS to popluzyny po AWS-UW, prawdopodobnie "gimby nie znajo" tu zachodzi, wiec radze sie zapoznać.
gospodarczo tym bardziej #!$%@?, a nie lewica xD
  • Odpowiedz
@jacekres: twoja historia jest mi spójna albo jesteś ogarnięty albo głosujesz na pis to po 1. Po drugie : z wolnorynkowca na socjalistę? Nie zły prze ciul z ciebie
  • Odpowiedz
@jacekres: no zakaz handlu w niedziele tak blisko korwina. PiS to pobożne lewactwo a Korwin to zupełnie inna bajka. Odnośnie Korwina to on Ci nie zabroni #!$%@? po 16h dziennie bo kodeks pracy (gdzie i tak większość moich znajomych jest na b2b) tylko będziesz #!$%@? ile chcesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jacekres: u mnie też na Bytomiu podobnie jest. Gość miał normalne fonetycznie śląskie nazwisko, tyle że napisane niemiecka pisownia. Ludzie ' nie mogą głosować na kogoś o takim nazwisku' xD
  • Odpowiedz
Sorry - to nie XIX wiek - Korwin się nie sprawdzi. Jakbyśmy mieli wolność wg Korwina zapierdzielalibyśmy za michę ryżu po 16 godzin na dobę.

@jacekres Jeśli wierzysz w takie #!$%@? to PiS to rzeczywiście idealna partia dla ciebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haes82:

z Korwina na PiS? Ale jak, przecie oni to socjalisty straszne.


@Muszynski_Jan: Wcale nie jest tak absurdalne jak wygląda. Korwin i PiS to co prawda gospodarczo dwa różne bieguny, ale światopoglądowo
  • Odpowiedz
  • 0
@jacekres: no zakaz handlu w niedziele tak blisko korwina. PiS to pobożne lewactwo a Korwin to zupełnie inna bajka. Odnośnie Korwina to on Ci nie zabroni #!$%@? po 16h dziennie bo kodeks pracy (gdzie i tak większość moich znajomych jest na b2b) tylko będziesz #!$%@? ile chcesz.


@sexlord Przecież Korwin akurat w przypadku zakazu handlu pluje na liberalizm - stwierdził, że o zakazie handlu w niedziele powinny decydować samorządy.
  • Odpowiedz