Wpis z mikrobloga

@Minieri: Rzut wolny bezpośredni jest przyznany drużynie przeciwnej, jeżeli zawodnik popełnia jedno z następujących siedmiu przewinień w sposób uznany przez sędziego za nieostrożny, nierozważny lub przy użyciu nieproporcjonalnej siły:

1.kopie lub usiłuje kopnąć przeciwnika,
2.podstawia bądź próbuje podstawić nogę przeciwnikowi,
3.skacze na przeciwnika,
4.atakuje przeciwnika ciałem,
5.uderza lub usiłuje uderzyć przeciwnika,
6.popycha przeciwnika,
7.atakuje przeciwnika nogami.

Jak dla mnie w momencie,w którym Pickford traci pozycję i zaczyna łapami ''oplatać'' hiszpana (naliczyłem
@Jarmuzyd:
intencją Hiszpana było zdobycie piłki - tutaj doszukiwanie się błędu poprzez grę rąk nie wydaje mi się uzasadnione. Czysto i bez zarzutu, w zasadzie, jedyną wątpliwość może wzbudzić przełożeniem ręki przez bark bramkarza. Jednak ewidentnie widać, że już wyprzedzał bramkarza i zrobił to w celu szybszego minięcia przeciwnika. Nie ma tu niedozwolonego kontaktu.

Pickford miał zupełnie inne intencje - spowolnić i wybić z rytmu napastnika. Kwalifikuje się na faul.
@Jarmuzyd: Tylko zauważ jedna różnicę.Hiszpan używał wówczas rąk tak samo jak Pickford,byli ''bark w bark'' i obydwoje walczyli o piłkę i nawet wówczas to Pickford starał się złapać i zatrzymać ręka Hiszpana a Hiszpan swoją ręką zbijał rękę Pickforda,co w kontekście obydwu było czystą sytuacja.Jednakże,gdy Hiszpan jest z piłką przed Pickfordem i ten go kilkukrotnie uderza/ciągnie,to już nie jest czysta sytuacja bo już nie ma mowy o ''walce o piłkę'' a
@FranklinBezBucikow: @BrowarPERUN: no pickford uzywal lap, ale hiszpan mijajac pickforda zlapal go, trzymal i lekko odepchnal co tez zbudowalo mu minimalna przewage. Przyznalbym brudasom tego karnego gdyby nie te trzymanie pickforda przez ten krotki moment, bo to tez nie bylo takie czyste jak juz mamy analizowac kazdy dotyk
JESZCZE PICKFORD dostal w ryj z lokcia
@Jarmuzyd: Jak najbardziej zgadzam się,ze Hiszpan swój kontakt zrobił,to racja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale uważam,że kontakt Hiszpana nie można rozpatrywać w kategorii faulu bo zauważ,jak tylko podbiega do Pickforda ten już się zastawia i macha łapami i praktycznie w tym samym momencie gdy Hiszpan go dotyka,ten łapie go lewą ręką.Tak jak mówiłem,tam była walka o piłkę 1na1 kontakt z jednej i z drugiej strony ale czysty.
@Minieri Fakt, że ktokolwiek dyskutuje tutaj o tym, czy powinien być karny w momencie, gdy Pickford jako pierwszy został złapany, a potem potraktowany łokciem w twarz świadczy tylko o głupocie komentujących, ich nieznajomości przepisów i o tym, że futbol zmierza w złym kierunku.

Nie ma choćby krzty podstawy do podyktowania rzutu karnego. Przede wszystkim, jakim trzeba być dzbanem żeby stosować tak podwójne standardy i twierdzić, że jak Pickford złapał, to chciał tylko
S.....x - @Minieri Fakt, że ktokolwiek dyskutuje tutaj o tym, czy powinien być karny ...

źródło: comment_xXtb3xRHgek3QNjWe9YeSllGXhKN8gIN.jpg

Pobierz