Wpis z mikrobloga

@WujaAndzej: no wstyd chyba definiuje bycie człowiekiem właśnie, nawet w micie o Adamie i Ewie od razu po zyskaniu samoświadomości zaczęli się wstydzić w końcu. Człowiek bez wstydu i związanych z nim ograniczeń to takie zwierze.
A osiągnąć nie chcę wiele, ciekawi mnie po prostu czemu zwierzę wyzywa innych od zwierząt, jak ktoś krzywdzi loszkę zamiast siebie to jest zwierzęciem niższego rzędu? Dajesz jakąś klasyfikację, bo serio jestem ciekaw czy
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: czyli żeby być człowiekiem trzeba się wstydzić, bo jak się spoko ze sobą czujesz to już coś nie gra a to przez adama i ewę

okej. ecce homo.

no tak, uważam że zrobić krzywdę drugiej osobie jest gorsze niż zrobić krzywdę sobie, owszem. ale nie potrzebuję się dowartościowywać. żeś się chłopie #!$%@?ł, tak mnie nie lubisz że probowales za wszelką cenę wetknąć szpilę czy dziewczynę zdradziłeś i ubodło? tak
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: ciekaw byłem, a coś nie chcesz odpowiadać. Zresztą szybko przechodzisz w idee że kogoś tam zdradziłem, kiedy cały czas operujemy Twoją klasyfikacją z zezwierzęceniem, to już wolę tezę o wstydzie niż zmianę ludzi w zwierzęta. Inna rzecz że jak ją ruszyć to widać jak defensywny się robisz, nie potrzebujesz się dowartościowywać a jakiegoś ziomeczka sprowadzasz do zwierzęcia bo coś tam zrobił, albo każdy to zwierze albo nikt na moje,
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: ale ja ci przyznaję rację przecież zoba, nie wybielam się ani nic.

znowu nie rozumiem, cóż źle powiedzialem? chodzi o to że smialem sie odezwać bez rozgrzeszenia czy co. wyjaśnij mi ziomeczku, to mnie intryguje, wspólnymi siłami dojdzmy do prawdy, chyba o to chodzi w dyskusji co nie
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: no to jeszcze raz:

ciekawi mnie po prostu czemu zwierzę wyzywa innych od zwierząt, jak ktoś krzywdzi loszkę zamiast siebie to jest zwierzęciem niższego rzędu? Dajesz jakąś klasyfikację

i mi się gryzie z:

nie potrzebuję
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: no to jeszcze raz, wysilę trybiki i postaram się żeby było jasno, ale niczego nie obiecuję

nie panować nad swoimi popędami to zezwierzęcenie, tak utrzymuję

zrobić krzywdę drugiej osobie to gorszy czyn niż krzywdzić siebie, tak tez uwazam i to chyba nie tylko ja, prawda? chcesz teorie etyczne ze
  • Odpowiedz
@NorskArisk: dlaczego chcesz tlumaczyc czyjas zdrade? Ludzie maja rozne powody, zeby zdradzac, ale zdrada nigdy nie jest ok. Czasem to za malo czulosci w zwiazku, czasem rutyna i chec jakiegos urozmaicenia, a czasem sie zdarzy, ze sie ktos zakocha w innej osobie. I zaden z tych powodow nie jest dobrym wytlumaczeniem, bo o problemach mozna porozmawiac i lepiej jest juz odejsc po rozmowie, niz kogos zdradzac.
  • Odpowiedz