Wpis z mikrobloga

Ej, dziewczyny, co sądzicie o makijażu wykonanym przez Red Lipsterkę? Ja Wam powiem, że kilka lat temu oglądałam wyrywkowo jej filmy i nawet niekiedy kupowałam polecane przez nią produkty, ale dziś weszłam na jej kanał, obejrzałam film dotyczący cieni polecanych konkretnym tęczówkom i jak dla mnie regres jak cholera + wiedza totalnie od czapy. Ja rozumiem, że paleta barw może się sprawdzać przy aranżacji domu, albo nie wiem, przy kompletowaniu garderoby, ale na oczach? Jak dla mnie totalna tandeta i makijaż, który tak naprawdę będzie niekorzystnie wyglądał na większości Polek. I co z tego, że ta zieleń, fiolet czy czerwień podkreśli Ci kolor oka, jeśli całokształt będzie wyglądał upiornie i groteskowo? Ja rozumiem, że jest wizaż sceniczny, konkursowy itd... Jednak nie zmienia to faktu, że takie zestawienia kolorystyczne są dla mnie czysto wizualnie zwyczajnie upiorne. Ona wygląda jak clown. #oswiadczenie #niepopularnaopinia #kosmetyki #pokazkosmetyczke #makijaz
M.....n - Ej, dziewczyny, co sądzicie o makijażu wykonanym przez Red Lipsterkę? Ja Wa...

źródło: comment_flKTsfOa9oZj9ki4c4fo7qGcfZ3Dq8D7.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@Millhaven to nie jest dzienny makijaż dla 90% polek.
Raczej artystyczny niż użytkowy, chyba że jest się takim kolorowym ptakiem jak ona.
To typowy makijaż co się będzie dobrze klikał na insta, a technicznie jest wykonany bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@Millhaven Pasuje do jej całego kolorowego wyglądu. Gdyby robiła sobie tylko stonowane makijaże na codzień to nikt nie chciałby tego oglądać, bo przecież nuda i gdzie są kolory. Oczywiste, że nikt się tak nie odpicuje do pracy czy coś, ale przecież nie o to w tym chodzi. Makijaże na YouTube/instagram mają pokazywać zdolności manualne, technikę i możliwość wyciągnięcia maksimum z każdej, nawet najnudniejszej palety.
  • Odpowiedz
@Millhaven: tak się dzieje jak hajs od sponsorów wchodzi za mocno i firma A da więcej kasy za pokazywanie produktu niż firma B, wtedy trzeba wychwalać firmę A i mówić o byle gównie tylko dlatego, żeby nie zabrali złotówek
  • Odpowiedz
  • 0
@fspolczynnik Zgodzę się z Tobą w pewnym sensie, rozumiem co masz na myśli, ale nadal odczuwam przy tym pewny dysonans. Jednak ten konkretny film, o którym wspomniałam, polecał właśnie tego typu zestawienia kolorystyczne, które być może mają zastosowania w makijażu scenicznym czy konkursowym, ale jak dla mnie stanowczo nie na codzień właśnie.
  • Odpowiedz
@Millhaven jak dla mnie wygląda bardzo ładnie, lubię takie połączenia wielu kolorów, a technicznie też jest przecież bardzo dobrze. Gdyby każda youtuberka miała robić stonowane makijaże, bez żadnych krzykliwych kolorów to wszyscy by narzekali, że jest nudno, nie ma żadnych innowacji itd.
  • Odpowiedz
@Millhaven ale coś ci w nim dokładnie nie pasuje, czy "nie bo nie"? jak dla mnie połączenie kolorów jest na tyle estetyczne, że pasuje do jej włosów, więc wszystko jest na plus. tutaj raczej mało kto będzie zwracać uwagę na jej kolor oczu.
  • Odpowiedz
@Millhaven Kwestia gustu i podejścia. Mnie czasem zdarza się iść do pracy z okiem w czerwonym cieniu i różowym brokacie, bo po prostu taki miałam rano kaprys i wszystko pasuje do ubrania. Zobacz sobie filmy Adriany Grotkowskiej - główną rolę w każdym makijażu gra kolorowe oko + wyrazista szminka, osobiście uważam, że za każdym razem wygląda pięknie, bo wszystko pasuje do całokształtu jej osoby.
  • Odpowiedz
  • 7
@harpiowata Uważam, że tego typu połączenie kolorystyczne "wydobywa" i podkreśla jej bardzo zimne, sino-trupie tony skóry. Ponadto tak bardzo rozbudowany makijaż przytłacza i zamyka jej i tak małe już oko. I moim zdaniem te zimne kolory paradoksalnie wcale nie współgrają z bardzo ciepłymi włosami.
  • Odpowiedz
  • 0
@fspolczynnik Widziałam tę panią i mam bardzo podobne zdanie. Uważam, że tak bardzo rozbudowanymi, krzykliwymi makijażami tylko jeszcze bardziej wyostrza już i tak naturalnie ostre rysy twarzy. Ma też podobny koloryt skóry co Ewa. Jak dla mnie w tych dramatycznych mejkapach wygląda bardzo niekorzystnie.
  • Odpowiedz
@Millhaven: w tym konkretnym przypadku myślę, ze makijaż nie służy. Nie podkreśla, tylko przytlacza oko i ogólnie cera wygląda niezdrowo. Mozna zrobić makijaż artystyczny, który podkresla urodę, ten imo taki nie jest.
  • Odpowiedz