Wpis z mikrobloga

Sugerowanie że rozdzielczość UHD nie ma znaczenia przy contencie FHD ( )


@fordern: jak coś tam czytałem w internetach to w artykułach były wykresy, które pokazywały, że przy tak małym TV różnicę między 4k i fhd widziałbym siedząc z nosem w ekranie. Kłamały i lepiej kupić 4k?
@Medyc: wiem, że kupię jakiś, ale nie pytam o jakiś tylko taki, żeby jako tako ten obraz wyglądał
@BrakPomysluNaNick: Sygnał i tak jest skalowany, więc różnice na pewno będą, szczególnie na krawędziach i liniach skośnych (choć zależnie od procesora graficznego może być różny efekt). No i druga sprawa, nie da się już na przykład kupić telewizora Full HD z matrycą 120Hz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fordern: tak czytam o tych parametrach i 120 hz chyba nie byłoby mi potrzebne jeśli nie oglądam gości ganiających za piłką a tylko gram w okolicach 60 fps i oglądam filmy? Czy i tu się mylę?
Najbardziej mi zależy na tym, żeby filmy wyglądały ok pod względem kolorów czy czerni.
Znalazłem takie o coś ze 120 hz ale dużo bardziej mnie ambilight ciekawi, nie widziałem tego nigdy w akcji.
https://www.ceneo.pl/44176053
@BrakPomysluNaNick: Upłynniacz zwiększa input laga niemal dwukrotnie, bo potrzebuje wiedzy o dwóch klatkach, a nie o jednej. Do grania zwykle się go wyłącza.

Ambilight to chyba mój ulubiony temat, bo u mnie w salonie stoi Philips 50PUS7303, polecam mocno.
@fordern: ok, ale jak to się ma do tych herzów? Bo chyba znowu źle myślę. xD Patrzę na ten twój TV, ma matrycę VA, która podobno jest dużo lepsza od IPS z tego, który ja znalazłem (kąty mi nie przeszkadzają), ale ma 60 hz zamiast 120.
Jak wyłączę ten cały upłynniacz, czyli jak rozumiem jakieś liczenie pośrednich klatek, mam grę, która sobie działa w 60 fps i mam matrycę 60 Hz,
@BrakPomysluNaNick: Upłynniacz działa tak, że bierze klatkę numer jeden i klatkę numer dwa, przelicza zmiany w ruchu obiektów, i tworzy klatkę 1.5 i wstawia ją w kolejkę do wyświetlenia między te dwie. Komp i tak więcej niż 60 klatek do telewizora nie wyśle, takie są ograniczenia HDMI. ( ͡° ͜ʖ ͡°)