Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z #chorzow #siemianowice #nieruchomosci #wynajem trochę też #katowice

Nie znalazłam porównywalnej oferty najmu stąd pytanie:
- 3 pokoje, 60m2: salon z kuchnią (25m2) + dwie sypialnie + przedpokój i łazienka, balkon + piwnica
- nowe budownictwo, 2017 koniec budowy, osiedle zamknięte ale nie monitorowane, bez gazu, ogrzewanie z sieci
- granica #chorzow i #siemianowice - osiedle z widokiem na Park Śląski, 10min do dts, 15 do centrum Kato
- w pełni urządzone - od kuchni ze wszystkimi sprzętami w zabudowie, przez tv i meble balkonowe, po pralkę.

Ile można wołać za miesiąc? 1500? Więcej/mniej? Mam na myśli X jako czynsz/odstępne + woda i prąd platne osobno wedlug zużycia
#pytanie
  • 13
@joolekk: dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°) kosztów jako czynszu mam ~500 miesięcznie przy zgłoszonych 2 osobach. Nie ma porównywalnej oferty na olxie w okolicy, nie mam do czego porównać
@mPussy: Na Tauzenie kawalerka 33m2 to 800+czynsz (~550). Tak płaciłem rok temu.
Twoja lokalizacja jest nieco gorsza pod względem komunikacyjnym, ale za to nie jest to na pewno tak mocno zabudowana, a na pewno bardziej zielona okolica, więc myślę, że tak z 10% możesz zejść. A co za tym idzie pewnie za 1600-1800 pójdzie od ręki :)
@joolekk: jakieś tam doświadczenie z najmem mam i preferuje opcje comiesięcznego spisywania liczników i płacenia według życia co miesiąc :) ja jako właściciel nie mam prawa brać więcej za media, niż według cennika
Woda? Jak jestem sama to zużywam nie więcej, niż 2 kubiki, w chorzowie po niecałe 15zl za M3, czyli zawrotne 30 na miesiąc na osobę
@mPussy: spokojnie 2k daj a jak nie zażre daj 1.5k teraz jest jakieś szaleństwo znajomy w nocy wystawił rano miał dwie obserwujące gdzie jedna drugą przelicytowała i o 10.00 miał już wynajęte, na Nikiszu.
@mPussy: aaa! Ważne! Zastanów się poważnie czy nie dobrać jakieś pani do sprzątania i nie spróbować wynająć na pierwsze dwa tygodnie grudnia w związku ze szczytem klimatycznym ONZ. Możesz wyciągnąć 1k za dobę
@regis_uszatek: :o rozważę opcje, brzmi super ciekawie. Gdzie szukac chętnych na najem w danym terminie? Podejrzewam, że z olxa raczej turystów nie ściągnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na dłuższy okres mogę wziąć mniej, ale byle osoba była ogarnięta, bo niecały rok temu robiłam generalny remont i się wkurzę jak ktoś poniszczy...
@mPussy: mieszkania są wystawione na airbnb i na booking.com ale nie znam zasad tam panujących. Na pewno mieszkanie musi być trochę „hotelowe”. Może reddit? Na pewno nie olx nasz kochany.
Sam sie zastanawiam bo mam mieszkanie mamy ale tam trzeba robić remont i standard niższy niż Twojego. Z drugiej strony normalny stabilny i porządny klient na lata da więcej zysku i spokoju niż te dwa tyg.
Anyway - powodzenia! Zawołaj potem