Wpis z mikrobloga

@tylkowielkanocny: ta ustawa to przejaw czystego bolszewizmu. Ucina się emerytury ludziom za prace w wolnej Polsce i do tego nawet takim, którzy byli zwykłymi szeregowymi pracownikami albo przebyli przeszkolenie w jednej ze szkół podległych MSW.

Ta ustawa nie powinna nigdy wejsc w życie nawet jeżeli choćby jedna osoba miała być niesprawiedliwie potraktowana
  • Odpowiedz
znam człowieka, który był kierowcą w MSW i też mu ucieli kawał emerytury. Po prostu wymazali mu te lata ze stażu pracy i przeliczyli emeryturę na nowo. Gdzieś 1/3 stażu pracy mu 'zniknęła'...


@eloar: Kierowcą.

Hahahahaha.

1/4 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych to byli kierowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) W praktyce oznacza to największe szuje, których prawdziwe role i funkcje były utajnione.
  • Odpowiedz
  • 3
@Iudex: Ten uczuć kiedy autor i plusujący są upośledzeni i nawet nie wiedzą jaką patologią jest ta ustawa xD. Dobrze, że ktoś daje ludziom narzędzie do odwoływania się.


@tylkowielkanocny Oni nawet ustawy nie czytali a mają najwięcej do powiedzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ludzie tworzący system PESEL tak bardzo zbrodniarze... Naprawdę żal mi ludzi którzy myślą że wszyscy którzy pracowali gdziekolwiek w PRL (A prywatnych firm było jak na lekarstwo) to jacyś kolaboranci. Łatwo mówić z perspektywy wolnego kraju z którego możesz wyjechać kiedy zechcesz.
  • Odpowiedz
@rybsonk: Nie rozumiesz. Tworząc PESEL nie robili nic złego. Natomiast żeby dostać się na taką fuchę PRL ZAWSZE I BEZ WYJĄTKU wymagał pełnej współpracy i weryfikacji danej osoby. Nie zatrudniali absolutnie NIKOGO, kto nie przeszedł etapu chociażby kablowania na swoich sąsiadów, rodzinę czy kolegów z pracy. Co ważne musiało to być donoszenie skutecznie. Nie musieli im nawet płacić, bo "nieoficjalną" nagrodą była posada.
  • Odpowiedz
Dobrze, że im u---------i. Teraz nagle wszyscy k---a byli tłumaczami, profesorami. A wcześniej pewnie kablowala na stoczniowców protestujących . Także pozdrów babcie, niech zobaczy jakie emerytury dostali opozycjoniści.
  • Odpowiedz
@PiPiPingu: myślę, że słusznie, bo całe życie był złotą rączką i w pewnym sensie potrafi wszystko. Nigdy nie interesował się polityką i się do niej nie mieszał.

@wojtas_mks: spox, kiedy byłem mniejszy wierzyłem, że tak na prawdę był skrzyżowaniem Bonda z kapitanem Żbikiem, ale potem się zawiodłem jak widziałem zdjęcia ZISów.

Co do współpracy i weryfikacji na stanowiska, to mit. Dziadek był dyrektorem szkół. Założył na mazurach kilka
  • Odpowiedz
Nigdy nie interesował się polityką i się do niej nie mieszał.


@eloar:

Wiesz mniej, śpisz spokojniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Panie, ja tam tylko na wieżyczce stałem, skąd mnie tam było wiedzieć czemu oni z tych komór już żywi nie wychodzili...
  • Odpowiedz
@B0RG: Co nie insynuuj? Jeśli pobierasz korzyści z przestępstwa jesteś w jakimś stopniu winny, dlaczego ludzie którzy radośnie odebrali "swoje" mieszkania mają uniknąć odpowiedzialności?

karaniem tych którzy wspierali komunistyczny aparat terroru


Z tego co widzę klaszczesz uszami z powodu obniżenia komuś emerytury tylko dlatego że pracował jako tłumacz w ministerstwie. To nie jest wspieranie kogokolwiek w jakikolwiek sposób tylko normalna praca.
  • Odpowiedz
@TS050: daj spokój, wykopkom nie wytłumaczysz. Większość z nich nie było jeszcze w PRLu na świecie, a jak ktoś jest trochę starszy to i tak pamięta ledwo końcówkę. W sumie ja też urodziłem się zaraz po "przełomie" (co moi rodzice mieli wtedy w głowie decydując się na gówniaka to nie wiem xD). Na wykopie nie ma odcieni szarości. Mieliśmy tak zajebistą opozycję, że zaraz po odzyskaniu niepodległości podzielili się na
  • Odpowiedz
@PiPiPingu: na pewno. wszyscy rolnicy, których płody rolne trafiały na stoły tych zbrodniarzy co strzelali ludziom w tył głowy też powinni się wstydzić, że wspierali reżim.
  • Odpowiedz