Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć.

Mam 23 lata, ponad dwa lata temu zacząłem chodzić na siłownie. Wszystko z trenerem personalnym oraz dieta którą mi ułożył i nie był to żaden Janusz tylko typ który faktycznie zna się na rzeczy. Nie wiem w ogóle czy to ma cokolwiek wspólnego, ale od tamtego czasu zaczalem borykać się z hemoroidami. Stosowałem najpierw maśći które nic nie dawały, żeby odkryć w końcu czopki które faktycznie pomagają tylko, że jak tylko je odstawię problem wraca. Oswajam się powoli z myślą pójścia do proktologa. Po prostu cholernie się boję, że powie mi ze trzeba to wycinać, a z tego co czytam na necie to wcale nie jest super rozwiązanie bo moze prowadzić do kolejnych problemów. Jest jakakolwiek szansa, żeby leczyć to w inny sposób? Czy to, że ciągle chodzę na siłownie pogarsza w jakiś sposób sprawę? Problemów z higieną nie mam, od lat używam nawilżonych chusteczek zamiast zwykłego papieru. Dzięki z góry z jakikolwiek objaw pomocy, bo jestem załamy. Kompletnie nie wiem juz co mam robić. Mam używać czopków do końca życia?



#silownia #mikrokoksy #hemoroidy #medycyna #proktolog

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: oswajasz się z wizytą u proktologa o jakieś 23 miesiące za późno. krwawienie z odbytu nie musi się równać hemoroidom, możesz mieć po prostu ranę w jelicie grubym, która podczas wysiłku fizycznego, powodowana zwiększonym ciśnieniem i pracą mieśni, otwiera się i nie może zagoić. ponadto wizyta u proktologa nie równa się od razu kolonoskopii i chirurgii, pewnie zacznie się od badania próbki kału. odwagi, i do dzieła, bo to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: idź koniecznie do lekarza najlepiej proktologa ale i gastrologa bo ja tez myślałem że mam tylko hemoroidy a okazało się że to WZJG. Poza tym hemoroidy można wymrazac a niektóre kliniki prywatne oferują bezinwazyjne zabiegi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: idź normalnie do proktologa on Cię nie ugryzie. Na początku będzie wywiad. Zapyta co i jak Cię boli, czy przy wypróżnianiu, czy leci krew itp. Potem będzie chciał Cię zbadać. Jak byłeś na komisji wojskowej to wygląda to podobnie: będziesz musiał się wypiąć i rozchylić pośladki. Potem MOŻE włożyć palec i Cię zbadać, ale w cale nie musi tego robić. Nie jest to przyjemne, ale trwa tylko chwilkę. Lepiej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tego co wiem, najpowazniejszym powikłaniem po usunięciu bańki ujścia jest niemożność utrzymania bąków i nic więcej, ale lepsze to niż katowanie dupska lekami, co może się skończyć dla organizmu długofalowo gorszymi powikłaniami.
  • Odpowiedz