Wpis z mikrobloga

  • 535
Witajcie w kolejnym odcinku cyklu „urzędnicy podejmują złe decyzje i próbują obciążyć ich kosztami obywateli”. Tym razem poszło o małe tablice rejestracyjne.


Tak napisał #zlomnik w artykule. Tymczasem pomijana jest pewna bardzo ważna kwestia. Żeby dostać takie tablice do zwykłego auta, trzeba było po prostu skłamać przed urzędnikiem i to na piśmie, i się jeszcze pod tym podpisać. Trzeba było bowiem złożyć oświadczenie, że ma się zmniejszone miejsce na tablicę rejestracyjną. Czy kłamstwo w urzędzie jest spoko? No zdecydowanie nie jest. Błędem urzędników było tylko to, że nie przewidzieli, że znaczna część nabywców nowych tablic okaże się być debilami. XD

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #polska #tablicerejestracyjne
pogop - >Witajcie w kolejnym odcinku cyklu „urzędnicy podejmują złe decyzje i próbują...

źródło: comment_qvpFwCgVqkl0121tVJMRiMlktGyITqro.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@pogop w wielu urzędach nie trzeba było składać oświadczeń żeby dostać małe tablice.
To jest część winy urzędników.
  • Odpowiedz
@pogop: @budus2: żebyś widział, jest nawet "fanpejdż" tych tablic na facebooku, cały rozstrzał, od dostawczaków po sebiksy z #!$%@? e36. #!$%@? że w zderzaku czy klapie miesce na 4 takie tablice, jest szpan przed kumplami:D są ciekawesze projekty, nowobogacki sobie wrzuci do swojej obniżonej A4 na alusach i z przyciemnionymi szybami, co nie zmienia faktu że wygląda gównianie ;D a żebyś widział jak sie rzucają gdy w wydziale
  • Odpowiedz
w wielu urzędach nie trzeba było składać oświadczeń żeby dostać małe tablice.

To jest część winy urzędników.


@boso: No nie wiem, raczej nie było tak, bo obowiązek złożenia oświadczenia wynika wprost z rozporządzenia w sprawie rejestracji pojazdów:

3. W przypadku wniosku o rejestrację dotyczącego pojazdu, dla którego mają być wydane tablice rejestracyjne, o których mowa w § 27 ust. 1 pkt 1 lit. b, właściciel pojazdu składa oświadczenie, że w pojeździe są zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablic rejestracyjnych. Oświadczenie może być złożone na wniosku o rejestrację, w tym na
  • Odpowiedz
  • 4
@pogop w artykule źródłowym masz napisane:

Przez kilka ostatnich miesięcy urzędnicy rozdawali tablice rejestracyjne wszystkim, którzy złożyli wniosek. Nikogo nie interesował model samochodu oraz to, czy faktycznie auto nie posiada oryginalnego miejsca na „dużą” tablicę.

Ktoś w urzędach komunikacji włączył myślenie i rozpoczęto wysyłkę pism do właścicieli małych tablic rejestracyjnych. Osoby te muszą oświadczyć, że ich samochody mają konstrukcyjnie zmniejszone miejsca na tablice.
  • Odpowiedz
@boso: Tylko, że ten artykuł jest z dupy i nieprawdziwy. Zapewniam cię, że totalnie żaden urzędnik nie odważyłby się wydać zmniejszonej tablicy, bez oświadczenia właściciela. Wynika to wprost z absolutnie podstawowego aktu prawnego dla tego zawodu. Treść zacytowałem powyżej. Tym co różni obie sytuacje jest to, że wówczas wystarczyło zwykłe oświadczenie, a teraz jest oświadczenie pod odpowiedzialnością karną.
  • Odpowiedz
@pogop: ja do złomnika cały szacunek straciłem po tym artykule o testach zderzeniowych
Takiego idiotyzmu to ja nie czytałem jeszcze.
A teraz proszę, kolejny gówno warty artykuł tylko utwierdzający mnie w przekonaniu. Trzeba odsubować kanał bo już patrzeć na niego nie mogę
  • Odpowiedz
@Doman_60: a co pisał o testach? bo chyba mi umknęło? Czyżby się nie może pogodzić, że jego umiłowane graty #!$%@? mogą w testach i po prostu zagrażają życiu?
  • Odpowiedz
@pogop: już pierwsze zdanie pokazuje z jakim człowiekiem mamy do czynienia

"Podobno są ludzie, którzy ekscytują się wynikami crash testów i od nich uzależniają zakup swojego samochodu. Bardzo mi ich żal, bo skoro kupują go z myślą o tym, że będą w nim mieć wypadek, to nie powinni kupować go w ogóle. "
  • Odpowiedz
@pogop: Nic nikomu nie zrobią, bo oświadczenie jest wymagane ale nie pod rygorem odpowiedzialności karnej. Jeżeli ktoś już nawet złożył pod takim rygorem, to po pierwsze było to nadużycie a po drugie art 233 Kodeksu Karnego w paragrafie 6 mówi, że stosuje się go wtedy kiedy oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej było wymagane przez ustawę - a jak wiemy nie jest i nie było.
Nazywanie ludzi debilami itp uważam za
  • Odpowiedz
że w jego urzędzie urzędnik pytał czy tablice małe czy duże?


@roszej: a co miał nie pytać, jak są trzy opcje tablic rejestracyjnych dla osobówki. Normalna sprawa, mnie też kilka lat temu pytał, bo przecież wiele samochodów musi mieć dwurzędową.
  • Odpowiedz
@pogop: no u mnie nigdy nie pytali, a kilkanaście razy już w życiu auto rejestrowałem. Tak czy inaczej te artykuły to robienie z igły widły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: ktoś mu trafnie wytknął w komentarzach, że jest za zwiększoną kontrolą wydawania małych tablic i oskarża urzędników o brak weryfikacji, a jednocześnie twierdzi jest za zezwoleniem na czasowym wyrejestrowaniem i brakiem konieczności zachowania ciągłości OC
  • Odpowiedz
Żeby chociaż te tablice jakoś fajnie wyglądały, a wyglądają durnowato, szczególnie, że nawet do importowanych bryk nie pasuja wymiarem... Ale janusz musi przyszpanować xD


@budus2: jak jadę do pracy to na jednym z parkingów widzę takie stare, czerwone, bodajże punto z małymi małymi tablicami, a najśmieszniejsze jest to, że po lewej i po prawej stronie tablic są widoczne dziury po mocowaniu tych normalnych xD
  • Odpowiedz