Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum

7/150

Serge Lutens Jeux de Peau (2011)

Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie niszowe perfumy w tagu.

Owsianka na gorącym mleku, croissanty albo po prostu świeże, jeszcze ciepłe pieczywo prosto z piekarni, tak właśnie pachnie Jeux de Peau Lutensa. Oprócz nut mlecznych czy zbożowych takich jak... pszenica i mleko, mamy tu też piękna bazę o zapachu drzewa sandałowego, ambre, kokos, lukrecje czy morele, choć szczerze tych dwóch ostatnich za chiny nie jestem w stanie tu wyczuć. Jak wszystkie Lutensy i ten jest unisexem, nie ma przypisanej płci a mi się go nosi doskonale. Moja dziewczyna też go na mnie uwielbia, choć sama chyba jeszcze nie miała okazji się nim zlewać. Słodki, spożywczy, bardzo naturalny, gdzie da się wyczuć świetną jakość dobranych składników, zero jakiejkolwiek sztuczności znanej z popularnych, gourmandów. Bardzo zachęcam do zapoznania się z tym wyjątkowym pachnidłem jak będziecie gdzieś kiedyś w drogerii gdzie akurat będzie kącik z Lutensami. Parametry też dużo lepsze niż się spodziewałem po wstępnych recenzjach. Trwałość na mnie to 8-10h, a projekcja na dobrym poziomie do 4-5 godzin. Warto też nadmienić, że jest dość uniwersalny i sprawdził się u mnie zarówno jak było ciepło jak i gdy wychodziłem do pracy o 6 rano i było dość chłodno.

Mimo, że mam go od niedawna to spodobał mi się na tyle, że wiem, że często będę po niego sięgał, wiem jednak, że ciężko mi będzie wykończyć 50 ml. Jakby ktoś chciał to mogę się z chęcią wymienić za coś (obiecuje, że rozważę każdą propozycje!), albo odsprzedać po 4 zł za mililitr. Wczoraj na tagu #perfumy poszły aż dwie flaszki Rive Gauche, a zainteresowanie było tak duże, ze pewnie i 3 by jeszcze została rozebrana, Kontakt najlepiej na prv, pozbyć się mogę max 20 ml.

typ: sweet gourmand
zapach: 8,5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,0/10
podobne: w podobnym klimacie jest ewidentnie jest Carner Palo Santo i Serge Lutens Santal Majuscule chociaż są to zupełnie inne zapachy.
cena: około 200 zł za 50 ml
dr_love - #perfumy #150perfum 

7/150

Serge Lutens Jeux de Peau (2011)

Pierws...

źródło: comment_Px8a14b8iIO1nSPTA43aWI3aNMx9abbq.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@Voltaire: mililitra to się nie opłaca, bo koszty flakonika czy wysyłki będzie duzo większy niż zapachu. 5 minimum moge odlać. Palo nie mam niestety, trzeba będzie kiedyś zrobić rozbiórkę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr_love: Z chęcią bym ogarnął sobie jakąś normalną bazę perfum, bo to co mam teraz to pewnie porażka. xD
Da radę gdzieś z internetu lub od Ciebie kupić zestaw powiedzmy 5 testerów po 5ml? Polecasz coś na początek? Perfumy to nie jest moja mocna strona i pewnie jakbym kupił pierwsze lepsze pewnie bym ostro wtopił.

Planujesz jakiś poradnik jak się perfumować? Ile dozować i gdzie aplikować?
  • Odpowiedz
@Lukasq: zobacz odlewkiperfum i bratsy, poradnika nie planuje bo nie ma reguły ile pryskać niektórych starcza 2 psiki, innych 10 to mało. Aplikować na szyję kark i klatę, ew zew. cześć nadgarstka albo zgięcia w łokciu
  • Odpowiedz