Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika potrzebuję Waszej rady. Przemogłem się i jakiś czas temu wymieniłem sobie akumulatorki w baterii od laptopa. Jednak te które wsadziłem były używane i bateria nie trzyma zbyt długo ( ͡° ʖ̯ ͡°). Pocztą pantoflową zdobyłem od kolegi nowe. Na oko wszystko się zgadza, woltaż, wymiary, nawet końcówki są takie same, ale pojemność jakaś taka za duża... Każdy z tych aku ma 2400mAh pojemności a cała bateria od lapka łącznie tylko 4000. Zastępując każdy z obecnych aku w baterii tym nowym, pojemność tejże wzrosłaby do kuriozalnych 14400mAh. Jak myślicie zadziała czy jebnie? trochę się boję tego zmontować nie chcę aby pół osiedla stanęło w ogniu xD

Tentypsie_patrzy - Mirki z #elektronika potrzebuję Waszej rady. Przemogłem się i jaki...

źródło: comment_LdkiMwhSu5k3rjYC1j9GAzRSnCc8Roph.jpg

Pobierz
  • 10
@TheTytus: Yyy... no ok. Ale tam jest jakaś elektronika która to wszystko ogarnia. Chodzi mi o to czy ona to ogarnie. Wszak to spora różnica pojemności względem poprzednich. Dodatkowo, te aku są pewnie naładowane w różnym stopniu...
@VoMax: 0 złoty, znajomy ma tego całe pudło w garażu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Ten_typ_sie_patrzy: Ogniwa w takiej laptopowej baterii są połączone 2 równolegle + 3 szeregowo. Dzięki temu dwa ogniwa po 2000mAh połączone równolegle dają 4000mAh, a trzy "pakiety dwóch ogniw" połączone szeregowo dają 3 * 3.6V = 10.8V

Czyli ogniwa w oryginalnej baterii miały po 2000mAh.

Te twoje niby mają 2400mAh, ale rzeczywiście tak jak ludzie powyżej mówią, to ogniwo wygląda jak takie typowe co ma w połowie piasek xD Ogólnie to oryginalne