Wpis z mikrobloga

no to ja tobie polece poczytanie do czego doprowadził komunizm wszędzie gdzie został wprawadzony


@Soojin21: ale po pierwsze dowiedz się czym jest komunizm i dlaczego nie został wprowadzony. Wprowadzić można socjalizm, komunizm jest hipotetyczną jego wysoce rozwiniętą formą, gdzie zanikają struktury państwa, klasy społeczne, środki wytwórcze zapewniają nadmiar dóbr itp.

mam dziwne wrażenie, że byliby teraz jeszcze bardziej zacofani gdyby nigdy nie skolonizowali ich europejczycy. Kapitalizm nie wszędzie wyglądał tak.


@
Pobierz Revmir - > no to ja tobie polece poczytanie do czego doprowadził komunizm wszędzie gd...
źródło: comment_VnExFh7OhfdVqVVB2kbMftp1cvXKemiI.jpg
@Revmir

ale po pierwsze dowiedz się czym jest komunizm i dlaczego nie został wprowadzony.


Klasyk. 'To nie był prawdziwy komunizm!!!!1' ziew

No i ta grafika

Children killed by hunger
Komuna ma w tym akurat zajebiste wyniki, czemu się nie pochwalisz xD?

War on drugs
XDDDDDD. Kochany, wojna z narkotykami to pomysł socjalistów

WWII
Mam dziwne wrażenie, że ZSRR miało duży wkład w wybuch ii wojny światowej...

Reszty już nawet nie chce mi
to tak samo, jak ZSRR robił z całym wschodnim blokiem, wraz z sobą samym, tylko oni nie obiecywali odejść xD


@Sihill_pl: no nie bardzo, w poszczególnych republikach socjalistycznych poziom życia się różnił ale nie w jakiś znaczący sposób. Do tego przeprowadzenie industrializacji, elektryfikacji itd w krajach nierozwiniętych to było obciążenie dla ZSRR.

A komunizm wszędzie gdy był kończył się głodem, terrorem i ludobójstwami. Ale przynajmniej nikt nas nie wyzyskiwał ( ͡
@Revmir: taka retoryka, śle mogę Ci powiedzieć wprost: nie poprawił się.
Jedyny czas, kiedy było trochę lepiej niż w pozostałych czasach PRL to początek lat 70, gdy Gomułka nabrał pożyczek i coś udało się kupić dla ludzi. Możemy robić porównania, ile więcej było traktorów w latach 60 niż w dwudziestoleciu międzywojennym, ale wtedy nie uwzględnia się postępu.
@Sihill_pl: xD nawet nie wiesz, że za Gomułki PRL funkcjonował bez żadnych pożyczek a w latach 70. rządził Gierek. To o czym ja mogę rozmawiać z kimś nie mającym nawet podstawowej wiedzy? Zdajesz sobie sprawę z tego w jakiej nędzy żyła większość mieszkańców Polski za sanacji?
@Revmir: no #!$%@?, pomyliłem ich xD Zdarza się najlepszym.
Jak ja mogę dyskutować z kimś, kto nie rozróżnia realiów w różnych okresach czasu? Zobacz, jak w latach 70 żyła europa po zachodniej stronie i dlaczego ludzie mieli tam dostęp do większej ilości produktów, na które było ich stać
@Revmir: rozwoj Grecji kraju ktory do lat 50 mial jeszcze wojne domowa by potem bardzo szybko odskoczyc od bloku wschodniego tez tlumaczysz akumulacja pierwotna?
Gierek tych kredytow nie bral dla jaj tylko cala Europa lacznie z blokiem wschodnim PRL uciekala (gomulka tez to planowal)
Problem z porownywaniem 2RP z PRL jest taki ze procz zmiany czasowej nastapila tez zmiana terytorialna i ludniosciowa.
Roznice w zyciu miedzy krajami w bloku wschodnim byly