Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że muszę wejść w ekosystem apple poszukuje czegoś, co:
1.) Będzie miało MacOS.
2.) Będzie możliwie najtańsze.
3.) Będzie miało 128-256GB SSD.
4.) Wydajnościowo... no po prostu żeby nie denerwowało przy obsłudze xcode'a, korzystaniu z internetu, czy okazjonalnej obróbce zdjęć w LR.
5.) Będzie miało przyzwoity ekran(retinę?) z przekątną w zakresie 12-15' W sumie to przy okazji zobaczyłbym, jak mi się pracuje na tych ekranach.
Oczywiście zgodnie z punktem 2.) w grę wchodzi sprzęt używany. Co polecacie w takiej sytuacji?

#macos #mac #macbook #apple #komputery #programowanie #fotografia
  • 14
@ewridejhardtrajning: Pod pojęciem "możliwie najtaniej" miałem na myśli sprzęt, który spełni ww wymagania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to dodałbym jeszcze min 8 GB ramu. Zewnętrzny monitor, peryferia, przejściówki na USB-C oczywiście mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zelber: jakiś imac?

dobra, z kontekstu wynika że chodzi o macbooka. To chyba cokolwiek, co znajdziesz używane spełniające Twoje wymagania, raczej coś wstylu MBP niż MBA
@Zelber: Z mojego doświadczenia xD
Nie kupuj:
-12 calowego, jakiegokolwiek, MacBooka. Drogie, niewydajne, złe.
-15 calowego MacBooka z 2011/2010 roku. Rozwalają się grafiki. W nowszych jeszcze nie aż tak często, ale still to śmieszne, że jedyne laptopy które mają problemy z dedykowaną grafą to 15/17 calowe MacBooki xD
Biorąc pod uwagę twoje wymagania to dużo urządzeń je spełnia.
Na Twoim miejscu kupiłbym:
Bez Retiny:
-15 calowego MacBooka Pro 2012, laptop wydajny
@Zelber: jeśli chcesz iść w najtańsze, to mac mini i jakiś zewn monitor.
jeśli macbook, to pro od late 2013 w górę. late 2013 wychodziły z intelami 4gen, także wsparcie będą mieć jeszcze przez dłuższy czas.
macbooki starsze niż 2012 zostały porzucone przy najnowszej wersji macOSa
nie pomyl early 2013 i mid 2013 z late 2013, to inne laptopy.
@Zelber: Miałem już w życiu sporo MacBooków, a mianowicie - dla perspektywy (w kolejności chronologicznej, wszystkie w wersji podstawowej):
MacBook Pro 13 (2014), MacBook Pro 13 (2015), Macbook Pro 13 (2017, bez TouchBara), Macbook Pro 15 (2015), MacBook Pro 15 (2018).

Jeśli ma to być komputer do pracy a nie do Internetu, to na wstępie odradzam wszystkie 13". Przede wszystkim potrzebne jest te 16GB RAM aby w miarę sensownie ten sprzęt
@kebab-case: Raczej odpada.
-Z tego co czytałem, to programowanie i działanie xcoda na hackintoshach czasami bywa... problematyczne.
-Szukam jednak czegoś przenośnego.
-Tak jak pisałem, z przyzwoitym ekranem, bo chcę zobaczyć jak w praktyce komfort pracy w terenie na ekranie z macbooka wypadnie w porównaniu z "normalnymi" laptopami.

@karid:

Jeśli ma to być komputer do pracy a nie do Internetu, to na wstępie odradzam wszystkie 13"

Masz na myśli komfort pracy