Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To już chyba temat rzeka.
Szukam lustrzanki entry-level, znam podstawy podstaw jeśli chodzi o fotografię. Musi być możliwie jak najtańsza, bo mam bardzo ograniczony budżet (500, może 800zł). Najlepiej z jakimś obiektywem, może być kitowy, możliwe że w przyszłości dokupię coś na M42. Wolę Canony niż Nikony bo już jeden Canon w domu jest (PowerShot SX1 IS) więc mam większe zaufanie do tej marki. Póki co myślałem nad Canonami 300D, 350D, 400D, 450D, 1000D, 1100D, 1200D, 1300D, 500D, 40D, 50D (w sumie to wymieniłem wszystko co się mieści w moich widełkach ¯\_(ツ)_/¯).
Nie liczę na nowy aparat, więc tylko używki wchodzą w grę. Z tych wymienionych w łapie miałem tylko 1300D, ale tylko mogłem sobie przez wizjer wyłączonego aparatu popatrzeć i przypadł mi do gustu, ale nie wiem co z jakością zdjęć.

Dołączone jedno z moich najlepszych zdjęć jakie zrobiłem do tej pory ( ͡ ͜ʖ ͡)
#fotografia #aparatfotograficzny #pytanie #kiciochpyta
Z.....a - To już chyba temat rzeka.
Szukam lustrzanki entry-level, znam podstawy pods...

źródło: comment_K4pOkGfije5XGphgl6bWLBiUtDvGj7fI.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@ZetixNinja: m42 i mikrusie wizjerki w najtańszych canonowych puszkach bez focus peakingu, brzmi jak sen każdego masochisty.

Niedługo ktoś wyskoczy z lustrzanką za 300 zł xD

A tak na serio to jedyna rozsądna opcja to 1300D, ale i ona bardzo szybko pokaże swoje ograniczenia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iskaryota: to ma być sprzęt na którym nauczę się robić zdjęcia, więc raczej tak szybko nie pokaże swoich ograniczeń ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A co ewentualnie byś polecił od siebie w tym przedziale cenowym? M42 odkładam trochę na bok, ale lepiej mieć niż nie mieć.
EDIT: a co myślisz od 600D/Rebel T3I? Może bym się trochę szarpnął jeśli różnica między nim a 1300D jest znaczna
  • Odpowiedz
@ZetixNinja: Sam posiadam 600d i mogę go polecić, chociaż konstrukcja ma już parę lat i teraz celowałbym w coś nowszego, dla mnie dużym plusem w 600d jest odchylany ekran z którego często korzystam przy foceniu samochodów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iskaryota: ok, a jakie są alternatywy dla tego Canona? Trochę zaczynam głupieć, bo pod jego recenzją ktoś napisał, że Nikon D5300 lepszy tylko że nie wiem ile jest w tym prawdy.
  • Odpowiedz
@ZetixNinja:

Niedługo ktoś wyskoczy z lustrzanką za 300 zł xD

Był gumis ostatnio co za 400 zł chciał aparat co będzie sobie świetnie radził w ciemnych pomieszczeniach typu kluby, miał robić dobre akty i portrety, do tego miał mieć mega zoom. Jak mu się napisało ze nic w tej cenie nie znajdzie co będzie miało takie możliwości to napisal że wykopka nie chce się odpisywac a olx jest #!$%@? ofertami
  • Odpowiedz
@ZetixNinja bierz 550d, albo 50d, wszystkie xxxxD rywal od razu z listy bo to gówno nie lustrzanki, sam osobiscie zaczynałem na 550d i uważam za super sprzęt na początek za grosze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iskaryota dobra, ostatnie pytanie żeby Cię już nie męczyć, bo aż głupio jest mi pytać ()
Trochę poleciałem z tym D5300, bo najtańsze body to jakieś 1300-1400zł, więc co myślisz o Nikonie D3200? Niewiele więcej kosztuje od Canona 1300D tylko nie wiem, czy warto dopłacać te 100-150zł, czy lepiej przyoszczędzić i kupić jakieś filtry, wężyki spustowe itp.
  • Odpowiedz
@ZetixNinja: I co, wybrałeś już coś? Na aparatach aż tak się nie znam, ale cebulić jako tako umiem. Jeśli rzeczywiście budżet masz mały, to nie kupuj pochopnie. Posiedź tydzień na olx, żeby zobaczyć co ile kosztuje. Przy odrobinie cierpliwości można znaleźć świetne okazje. Czasem warto wziać obdrapany sprzęt, ale w pełni sprawny w dużo lepszej cenie. Sam kupiłem D7100 za 1550 z kitowym obiektywem tylko dlatego że na kantach nie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: jeszcze nie wybrałem, cały czas jestem otwarty na propozycje choć rozglądam się za canonem 1300D. Najczęściej widzę go z kitem (podobno niezły) w dobrym stanie po 800-900zł czyli maksymalny budżet.
Wiem, że trzeba siedzieć i szukać, sam dzięki temu kupiłem telefon 300zl taniej.
Mimo wszystko bardziej skłaniam się ku canonowi niż nikonowi bo już jeden Canon w rodzinie jest i jakoś tak większe zaufanie mam do Canona ( ͡
  • Odpowiedz