Wpis z mikrobloga

@Borysk5: to więcej niż prawo konstytucyjne, to prawo międzynarodowe które jak wiadomo stoi zawsze nad prawem krajowym, chyba że akurat w konkretnym przepisie prawa międzynarodowego jest powiedziane inaczej. Karta praw podstawowych jednej z najpotężniejszych struktur politycznych na świecie, liczącej pięćset milionów obywateli przyznaje nam prawo które jest bezkarnie blokowane przez inne czynniki... (,)
  • Odpowiedz
@Borysk5: Tylko, że lekarz ma obowiązek niesienia pomocy, napisałem przecież i nie wynika on z prawa do opieki zdrowotnej. Z literalnego brzmienia art. 30 tej ustawy wynika, co następuje: 1) Lekarz ma ustawowy obowiązek udzielenia pomocy w sytuacji w przepisie tym określonej. Jest to więc obowiązek prawny w rozumieniu art. 2 kodeksu karnego, który określa podstawę prawną odpowiedzialności karnej za przestępstwo skutkowe popełnione przez zaniechanie (szerzej na ten temat dalej).
Obowiązek udzielenia pomocy lekarskiej
2) Obowiązek ten dotyczy przypadku, w którym zwłoka w udzieleniu pomocy mogłaby spowodować:
a) niebezpieczeństwo utraty życia,
b) niebezpieczeństwo ciężkiego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia (wg terminologii kodeksu karnego „ciężkiego uszczerbku na zdrowiu"), lub gdy,
c) zachodzi inny przypadek nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borysk5: bo przecież Polska ma opt out na karte praw podstawowych, dlatego nie przydzielili ci różowegopaska z urzędu
  • Odpowiedz
Według artykuł 9 karty praw podstawowych praw Unii Europejskiej każdy ma prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny. Pomimo tego jak z tego prawa nie mogę korzystać, ponieważ


@Borysk5: Do tego momentu myślałem, że jesteś gejem i w Polsce nie możesz wziąć ślubu ze swoim chłopakiem XD
  • Odpowiedz
@Borysk5 to jest tego rodzaju rzecz, że druga osoba też musi chcieć dzbanie. jeśli masz prawko a nie możesz korzystać z prawa do prowadzenia samochodu bo go nie masz, to nie znaczy że Twoje prawo jest blokowane.

  • Odpowiedz