Wpis z mikrobloga

Skoda kredyt niskich rat - czy do tej oferty finansowania przyjmują wszystkie konfiguracje aut? Zastanawiam się nad praktycznie gołym Citigo, ale w konfiguratorze jest myślnik w miejscu wysokości raty, tylko cena całkowita.

#motoryzacja #skoda
  • 14
@przemo93c: Baza 37.200 zł. Najniższa sensowna konfiguracja: 40.450zł z opcjami:
-650zł biały/czerwony lakier zamiast darmowego żółtego
-1200zł radio z BT bo w standardzie chyba nie ma radia, gdyż nie ma go na liście wyposażenia standardowego. BT też jest przydatne. 6 głośników w zestawie z radiem będzie lepiej brzmiało niż standardowe 2, które pewnie grają nie lepiej niż telefon.
-silnik 60km -> 75km, bo to 1k różnicy a ta moc się przyda.
@przemo93c: Korzystając z generycznego kalkulatora na stronie VW wychodzi w sumie drożej niż abonament hyundaia na i20. Jednak citigo odpada. W hyundaiu za 950zł nie masz co prawda radia, ale auto jest większe, m alufelgi itd. W dodatku nie trzeba płacić za drugi komplet opon, ich wymianę, przechowanie itd. Umowa tylko na rok to dodatkowy plus.
@cwlmod: ja bym jeszcze na twoim miejscu poszukal na Otomoto. Duzo dealerow wystawia tam auta z 0km przebiegu ktore sciagneli na plac i z tych czy innych powodow nie poszly (stary rocznik, klient nie odebral, jakis odwazny handlowiec sciagnal na plac z mysla ze sie sprzeda) i czesta maja bardzo duza obnizke z calkiem niezlym wyposazeniem i nadal kwalifikuja sie do leasingu/kredytu, maja normalna gwarancje itd.
@GreenFlem: Wiem, w salonie będę o to pytał ale patrząc na strone to takie auta są w okolicach ceny bazowego modelu. Mnie ta bazowa wersja będzie wystarczać, a zależy mi przede wszystkim na cenie. Auto ma być dla siostry mojej dziewczyny która chciała szukać auta używanego do 5k, ale jak przeliczyłem jej koszty to średnio przez 3 lata jak uwzględni koszty utrzymania starego auta i takiego najtańszego golasa to wyszło 2x
@cwlmod: Z takimi radami to ostroznie. Nie wiem jakiego trupa trzeba kupic zeby przez 3 lata wlozyc w niego dodatkowe 30k. Owszem czasem sie to kalkuluje, u mnie tak bylo, chcialem kupic auto za 20-30k ale po policzeniu wszystkiego wyszlo ze lepiej wziasc w leasing na firme nowego Rapida za 60k i tak zrobilem, ale tu zauwaz ze auto bylo 'zaledwie' 2x drozsze niz takie jakie szukalem plus ja mam jeszcze
@GreenFlem: Policzmy. Koszty auta używanego przez 3 lata:
Auto 4k,
ubezpieczenie ~3x 1600 = 4800,
części 2700 (razem z pierwszym serwisem i oponami, ale kwota ta się może różnić)
RAZEM 11500zł / 36 = 320 zł

vs

Abo na fiata 500 za 770zł

Jak widzisz cena również jest 2x wyższa, dlatego że abo na fiata ma w sobie ubezpieczenie i wymianę opon. Jak skontaktuje się ze mna gość z firmy która
@cwlmod: Rozpedziles sie. Te 770 Fiata jesli jest z ubezpieczeniem i serwisem to ma te uslugi wliczone w cene. Wiec po 3 latach te 27 720 to bedzie razem z oponami i 3x ubezpieczenie po 3k za kazdy rok. Nie ma bata, jezeli wezmie Citigo w kredyt na 3 lata to zaplaci 35k + 3x ubezpieczenie + opony czyli razem w okoloicach 40k na przestrzeni 3 lat. Producenci aut i kredytodawcy
@GreenFlem: > Rozpedziles sie. Te 770 Fiata jesli jest z ubezpieczeniem i serwisem to ma te uslugi wliczone w cene. Wiec po 3 latach te 27 720 to bedzie razem z oponami i 3x ubezpieczenie po 3k za kazdy rok. Nie ma bata, jezeli wezmie Citigo w kredyt na 3 lata to zaplaci 35k + 3x ubezpieczenie + opony czyli razem w okoloicach 40k na przestrzeni 3 lat. Producenci aut i
@GreenFlem: Wiem. Sprawdzę jak wygląda sytuacja z używką.

BTW Na razie zbieram na wesele w przyszłym roku ale ostrzę sobie ząbki na jakieś nowe autko za 1,5 roku. Zachęcają mnie te niskie raty wynajmu na pierwsze auto które sam sobie skonfiguruję plus fakt, że takie Polo/GOlf GTI mogą trochę kosztować po gwarancji. Z drugiej strony słyszałem że VW chce wprowadzać standardową gwarancje na 5 lat, więc może kupno auta znowu nabierze