Wpis z mikrobloga

@Cyfranek: Oprócz prasy też książki by się tam przewalały. Więc raczej tablet odrzucam, zależy mi na tym żeby bateria długo trzymała i było to urządzenie tylko do książek sprawnie działające.
@Svoboda: Zarówno Kindle jak i PocketBook mają swoje wady i zalety, ale zdecydowanie warto je wziąć pod uwagę w takim przypadku:
- Kindle (np. Paperwhite 3) - szybki, stabilny, najpopularniejszy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny w czasie promocji (teraz taka: http://cyfranek.booklikes.com/post/1793216/kindle-paperwhite-3-taniej-o-20-eur);
- PocketBook (np. Touch Lux 4) - fizyczne przyciski zmiany stron, obsługa wypożyczalni Legimi (np. z biblioteki: http://cyfranek.booklikes.com/post/1585615/legimi-w-bibliotece-za-darmo), większe możliwości przetwarzania PDFów w czytniku;
Kindle Oasis 2


@Cyfranek: Oj, ponad tysiąc złotych to mocno poza mój budżet. Już i tak go nadszarpnąłem do tych 450 zł. I w sumie teraz mam rozkminę pomiędzy InkBookiem a Pocketbookiem właśnie.
@Cyfranek: A no właśnie tego Lumosa oglądałem bo widzę, że wspiera Legimi. To usuwam z porównań ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanawia mnie jedno. Widzę, że Pocketbook Lux 3 i 4 są w podobnych cenach. A nie jest tak, że "4" jest lepsza?
@Cyfranek: A w tej cenie do 500 zł myślisz znajdę coś lepszego czy ta "4" będzie najlepszym wyborem? Czy są na rynku inne propozycje, które w tej cenie byłyby dobre? Chyba, że taki Amazon Kindle 8 z reklamami też Twoim zdaniem wystarczy na takie codzienne użytkowanie. Prasa + książki?
@Cyfranek: To na placu boju został Pocketbook "4" i Amazon Kindle 8 - bo nad nim też się zastanawiam jeszcze. Są jakieś inne eksięgarnie, które mocno i ochoczo sprzedają książki dla Kindle? Bo z tego co widzę on domyślnie lubi inny format ebooków.
@Svoboda: Polskie księgarnie sprzedają i MOBI (na Kindle) i EPUB (na pozostałe) - tu nie ma obaw. Ja bym jednak za Paperwhite 3 był, ma znacznie lepszy ekran od ósemki i wbudowane oświetlenie - to się przydaje bardzo jeśli czytujesz na dworcach, w poczekalniach, autobusach itp.