Wpis z mikrobloga

@petarda: API to cos takiego, co pozwalaloby zsynchronizowac twoje polki (np. "Przeczytane", "Chce przeczytac"), oceny, tagi z programami do zarzadzania biblioteka takimi jak Calibre, czy np. alertami cenowymi na swiatczytnikow.pl.
@piwniczak: no chyba tam nie zaglądałeś ostatnio. Są znajomi i jest rozrastająca się baza polskich książek. Starszych brakuje i można je dodawać samemu (a jak już dodasz ileśtam to możesz mieć status librarian i ewentualnie poprawiać błędy, dodawać okładkę/opis itp.). Nowości pojawiają się od razu - jestem niemal pewien, że wydawnictwa mają tam swoich pracowników dodających ładnie okładki i opisy.
edit: poza tym pamiętaj, że goodreads należy do amazona, to tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@scyth: no tak szczerze to na oba serwisy nie zaglądałem z trzy lata :) ale na LC mam kilku dobrych znajomych z bazi ponad 1000 książek każdy, a na GR jacys tam dalecy znajomi których akurat kilka lat temu miałem na Facebooku z bazą 1-2 ksiazej
Moze jak zaspamujemy serwis LubimyCzytac.pl prosbami o otwarte API to cos w tym temacie w koncu zrobia?


@piwniczak: jest 2018 a oni nadal nie dorobili się wersji mobilnej strony nie mówiąc o porządnie zrobionym rwd. Więc cokolwiek zaspamujesz to i tak nic nie da bo ich nie stać nawet na kluczowe zmiany i utrzymanie się na powierzchni
Po prostu biznes cienko przedzie.
@nakanapie: w porównaniu z lubimy czytać jest lepiej. Przynajmniej da radę przeglądać na komórce.
Szybki, 5 minutowy audyt:
- rozjeżdża się wynik wyszukiwania, trzeba przewijać na boki
- rozjeżdża się lista "gdzie kupić"
- w liście gdzie kupić chyba nie szukacie po ISBN tylko po tytule, bo wyświetleń jedna książkę a w sklepie zobaczyłem inna
- bardzo narzucacie się ze swoją nazwą i koniecznością rejestracji, zajęło trochę zanim znalazłem wyszukiwarkę na
@kraggthegrimm: dzięki za uwagi, tylko na szybko odpowiem - cały czas poprawiamy serwis jest to aktualnie beta, rozjazdy będą dziś poprawione, szukamy po isbn może dla tej książki nie mieliśmy wydania odpowiedniego.
Co do konieczności rejestracji to zabieg tylko dla strony głównej dla kanapowiczów nie zalogowanych, będziemy go modyfikować - zmniejszymy go.

nakanapie istnieje od ponad 10 lat, ale przez ostatnie lata było bardzo zaniedbane, na nową wersje poświęciliśmy setki godzin
@synth W bazie jest ponad 400 tys. książek - Książki dodają ludzie, mamy też w planach różne integracje. Na pewno będziemy mieli wszystko co jest aktualnie w sprzedaży, potem popracujemy nad starszymi. Chcemy dodawać książki bardzo uważnie aby nie było sytuacji duplikatów i innych błędów. Aktualnie mamy w bazie jeszcze cześciowo duplikaty - to jest kwestia dni kiedy je wszystkie scalimy ze sobą.