Wpis z mikrobloga

Ehhh... siedzę po nocach i przeglądam oferty pracy. Wysłałam CV w parę miejsc, ale na razie niestety cisza. Zastanawiam się tylko czy cisza ze względu na to, że im się nie podoba moje CV czy jeszcze nie zajrzeli nawet. I tak czekam szukając czegoś do czego się nadaje i wysyłając gdzieniegdzie plik pdf podsumowujący swoje życiowe pracownicze dokonania - wiecie jak trudno napisać CV w którym teoretycznie nie będzie nic i tak, żeby nie wyglądało na puste? :D
Chociaż to nie tak, że sobie siedzę i pachnę bo pracuje tu i tam, tylko, że na miejscu jest tylko praca na czarno u typowego Janusza 6zł za godzine przy na prawdę ciężkiej harówie przy nawet 30paru stopniach, czasami 25h, gdzie usiąść można tylko na kiblu (gotowanie/zmywanie naczyń na wesela). No i na wakacjach nad morzem (oczywiście też na czarno jakby nie inaczej) ale tu już szefów miałam cacy i dużo zarobione (odłożyłam trochę gotówki i kupiłam nowy komputer)
Ogólnie próbuje ogarnąć trochę swoje marne życie, wstać na nogi i takie tam rzeczy - damski piwniczak here.
Może parę plusików i pokrzepiających słów, żebym się nie poddawała i próbowała dalej? :p
  • 55
@Brunner: no ale nie blokują go, chyba że masz na myśli śmiganie taxą do roboty co chyba troszeczkę się nie kalkuluje przy budżecie zwykłego pracownika. wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz i musisz dojechać.. nie ma reguły że wszędzie auto lepsze albo bus lepszy.
@Layconik: Nie wszyscy pracują za 2500 szczególnie w Warszawie więc mogą sobie taxi jeździć do roboty... No ale prawdę mówiąc Warszawska komunikacja jest nawet ok... ale niestety w godzinach szczytu jest lipa z tym tłokiem, a poza to czasem jakiś śmierdzący żul niestety jedzie tramwajem a wtedy tramwaj jedzie żulem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tyrande: a wiesz, że klauzula w związku z RODO się zmieniła? I nie ma jednej uniwersalnej tylko jak wysyłasz do konkretnej firmy to musisz tej konkretnej firmie pozwolić na przetwarzanie danych osobowych?
@Tyrande: zrób sobie ładne CV z jakimś kolorem i dorzuc jakieś "biznesowe" zdjęcie. Wczesniej miałem CV napisane w Wordzie i prawie nikt się nie odzywał. Po zrobieniu CV w Photoshopie w bardzo ładnej i minimalistycznej oprawie graficznej na 10 wysłanych dostawalem 8 odpowiedzi. Też dużo pracowałem na czarno, co oczywiście uwzględniłem. Powiedzenia :)
@Tyrande mój ziomek fajnie to rozkminil i o dziwo zadziałało. 2 dni po wysłaniu CV dzwonił do firmy X pytając co z tą rekrutacją, bo bardzo mu zależy na firmie w pracy X i że dojazd super i warunki i zawsze chciał, ale ma już propozycje od firmy Y i nie wie czy się decydować. Wszystko zajęło mu tydzień, wliczając dziesiątki CV i parę godzin na telefonie :D
@Tyrande: a myślałaś o opanowaniu rysunku w Corel/Adobe ilustrator, Autocad/solidworks, Photoshop, blender. Do tego praktyki z drukarkami 3d, ploterami, laserami i frezarkami cnc i będziesz miała fach w ręku, który możesz eksportować nawet za granicę? Albo praktyki w branży reklamowej. Coś ambitniejszego od recepcji, którą niby zapełnisz CV, ale dalej będzie naprawdę puste jak CV świeżaka na rynku. Nawet sekretariat/asystentka lepsze, bo tam nie zastąpią Ciebie z dnia na dzień na
@widaczew: Klazula nie jest do niczego potrzebna. Kodeks Pracy reguluje to jakie dane możesz przedstawiać na potrzeby rekrutacji, bez żadnych dodatkowych zgód. Niepotrzebny nikomu zapis, ale tak niestety wszystkich uczą, bo inaczej niby przyszły pracodawca nawet nie spojrzy w Twoje CV.
@raczej_schizotypal: na razie próbuję się czegoś złapać. Od tak, żeby było parę groszy, żebym nie siedziała bezczynnie. Nie potrzebuję jakiejś super zarobkowo pracy bo i tak jestem człowiekiem niewiele potrzebującym do życia (wlaściwie 1 pokoik z komputerem z internetem, ciepłą herbatką i facetem byłoby moją nirwaną.
Jeśli chodzi o grafikę, to rysuję sobie w photoshopie czasami różne śmieszne obrazki (99% związane z WoWem), ale to raczej amatorka.
A egzotyczne zwierzaki, nie